Allik: Gräzini osalemine erakanalis rikub seaduse mõtet

Jaak Allik.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Riigikogu kultuurikomisjoni ja ringhäälingunõukogu liige Jaak Allik ütles, et ei pea ringhäälingunõukokku kuuluva Igor Gräzini osalemist erakanali TV3 uudistesaates õigeks, sest kuigi Gräzin ei riku sellega seadust, läheb ta siiski vastuollu seaduse mõttega.

Rahvusringhäälingu seadus ütleb nimelt, et ringhäälingunõukogu liige ei tohi olla lepingulistes suhetes mis tahes ringhäälinguorganisatsiooniga. Seaduse mõte on tagada nõukogu liikme sõltumatus nõukogu otsuste tegemisel.

«Selles seaduses on ju oma mõte. See on tõesti jokk, kui inimene ei ole seal lepinguliselt. Aga tal (Gräzinil - toim.) on pidev rubriik, iganädalane. Ta on alaliselt selle kanaliga seotud, järelikult seaduse mõtte rikkumine on täiesti selge,» leidis Allik, kes oli üks rahvusringhäälingu seaduse tegemise juures olnutest.   

Vastava küsimuse suunas riigikogu kultuurikomisjonile tänases Postimehes avaldatud arvamusloos ka ERRi meediauuringute osakonna juhataja Andres Jõesaar.

Allik ütles vastuseks Jõesaare pöördumisele, et kultuurikomisjon pole jätnud seda kahe silma vahele. «Komisjonis tõstatus see küsimus ja komisjoni esimees Urmas Klaas ütles, et ta uurib. Järgmisel kohtumisel Klaas teatas, et olukord on sama, mis Gräzin ütles, ehk tal lepinguline vahekord puudub. De jure on asi jokk.»

Debatt sai alguse teisipäeval, mil tuli ilmsiks, et ringhäälingunõukogu liige Igor Gräzin asus kritiseerima rahvusringhäälingu saadetes tema hinnangul vohavat kriitilisust riigi suhtes.

Tagasi üles