P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Justiitsministriks võib saada Hanno Pevkur, sotsiaalministriks Taavi Rõivas

Täiendatud kell 18.52
Karin Kangro
, reporter
Justiitsministriks võib saada Hanno Pevkur, sotsiaalministriks Taavi Rõivas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hanno Pevkur
Hanno Pevkur Foto: Peeter Langovits / Postimees

Täna tagasiastumisest teatanud Kristen Michali asemel võib Reformierakond justiitsministri kandidaadiks nimetada sotsiaalminister Hanno Pevkuri, sotsiaalministriks võib saada aga praegu riigikokku kuuluv Taavi Rõivas.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi ütles Postimehele, et Reformierakonna juhatuse homsel koosolekul arutatakse läbi kõik välja pakutud kandidaadid. «Võimalikud kandidaadid on kõik läbi kaalutud, aga Hanno Pevkur on nende hulgas küll kindlasti,» lausus ta.

Tamkivi hinnangul oleks loogiline, kui justiitsministril oleks juriidiline kõrgharidus. «On ka teised variandid võimalikud, kui inimene on näidanud ennast praktikas selles valdkonnas tugevana, aga see oleks tegelikult tore, kui see niimoodi oleks,» ütles ta.

Küsimusele, kas erakonna juhatus arutab homme ka kandidaati sotsiaalministri kohale, vastas Tamkivi, et ilmselt küll. «Ma arvan küll, et üritatakse see ahel kuidagi uuesti paika saada. Ma ei näe küll põhjust, et see peaks arutamata jääma,» lisas ta.

Sotsiaalministri kandidaadiks võib erakond esitada praegu riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni juhtiva Taavi Rõivase. Rõivas on riigikokku kuulunud alates 2007. aastast, enne seda on ta olnud peaministri, rahvastikuministri ja justiitsministri nõunik ning Haabersti linnaosa vanem.

Rõivas ega Pevkur ei olnud õhtul kommentaarideks telefoni teel kättesaadavad.

Michal teatas täna pärast peaminister Andrus Ansipiga kohtumist, et on otsustanud justiitsministri kohalt lahkuda, et kaitsta Reformierakonda ja valitsuse töövõimet. Michali sõnul on raske edasi töötada olukorras, kus ta näeb oluliste muudatuste vajadust õiguskaitse valdkonnas, kuid nende tegemine on tema isiku vastaste rünnakute tõttu sihilikult takistatud.

Ministrikandidaadid esitab Reformierakonna juhatus ning ministrid nimetab ametisse president pärast peaministrilt sellekohase ettepaneku saamist. Peaminister on lubanud presidendi juurde minna esmaspäeval.

Märksõnad
Tagasi üles