T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERMi uue hoone ehitab 47 miljoniga Fund Ehitus

Heidi Ojamaa
ERMi uue hoone ehitab 47 miljoniga Fund Ehitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Rahva Muuseumi uue hoone makett.
Eesti Rahva Muuseumi uue hoone makett. Foto: SCANPIX

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatus kinnitas täna riigihanke «Mälestuste väli. Eesti Rahva Muuseumi peahoone ehitus» edukaks pakkumuseks nelja pakkuja seast OÜ Fund Ehitus poolt esitatud pakkumuse summas 47 596 998,36 eurot, millele lisandub käibemaks.

Hankeleping on kavas sõlmida jaanuari lõpus pärast riigihangete seaduses sätestatud ooteaja möödumist ja ehitusega alustada märtsis. Hoone peab valmima 2015. aasta lõpuks, millele järgneb hoone sisustamine, muuseumi kolimine ja püsinäituste rajamine. Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uus hoone on plaanis avada külastajatele 2016. aasta lõpus.

ERMi uus peahoone ehitatakse Tartusse, Raadile. Uue hoone tarbeks on muuseumil kasutada kolm kinnistut Tartu linna ja Tartu valla territooriumil.

Hoone projekt valmis aastatel 2007-2012. Arhitektuurse projekti koostas arhitektuuribüroo SARL D´Architecture Dorell Ghotmeh Tane koostöös Eesti alltöövõtjatega arhitektuuri- ja sisearhitektuuribüroodega HG Arhitektuur OÜ, Kino OÜ ja Pille Lausmäe Sisearhitektuuribüroo OÜ. Hoone ehitusprojekti insenertehnilised osad koostas ja peaprojekteerija ülesandeid täitis EA Reng AS koostöös IB Aksiaal OÜ-ga.

ERMi uue peahoone ehitus jaguneb neljaks suuremaks hankeks ja ehituslepinguks. Käesolev riigihange viidi läbi eesmärgiga leida ERMi ehituse peatöövõtja, kelle ülesandeks on  uue hoone ehitamine. Järgneva kolme hankega leitakse peahoone sprinklersüsteemi, küttesüsteemi ning välisrajatiste ja –alade ehitajad.

ERMi rajamise ja sisustamise eeldatav kogumaksumus on 63,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Märksõnad
Tagasi üles