Männik: tähtsaim küsimus topeltkodakondsuse juures on emotsionaalne side riigiga
Vaata ERR.ee videot!

Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.

FOTO: Toomas Huik

Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik leiab, et ehkki topeltkodakondsuse küsimust peab iga riik arutama, on Eesti kõige tähtsam küsimus praegu rahvuslik aspekt, kuidas pidurdada väljavoolu.

«Kui räägime prioriteetidest, siis just emotsionaalne - kas sa oled eestlane, kas tahad Eestis elada, see on tähtis küsimus,» lausus ta ETV saates «Vabariigi kodanikud».

«Räägime Euroopa Liidust, kus võid ilma rohkemate dokumentideta liikuda ja teha tööd, peame aru saama, et mitme kultuuriga seotus kasvab ja siis peab kodakondsusseadust kuidagi selle järgi parandama,» lisas Männik.

Inimõiguste instituudi nõukogu liige, IRLi fraktsiooni kuuluv Mart Nutt märkis, et  paljud riigid, kes otseselt mitmekordset kodakondsust ei keela, ignoreerivad muid kodakondsusi, nii teevad näiteks USA, Rootsi ja paljud Euroopa Liidu riigid.

«Arvan, et Eestil ei oleks otstarbekas seda teed valida, minu isiklik seisukoht on, et Eesti peaks jääma selle juurde, et põhimõtteliselt me seadusega mitmekordset kodakondsust ei tunnusta, kuid me ei peaks sundima sünnijärgseid Eesti kodanikke seda valikut tegema, jäägu see nende enda otsustada,» lausus Nutt.

Tagasi üles