Korobeinik: Eestis puuduvad toimivad otsedemokraatia instrumendid

Teelemari Loonet
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andrei Korobeinik.
Andrei Korobeinik. Foto: Toomas Huik

Poliitik Andrei Korobeinik (Reformierakond) avaldas ETV saates «Foorum» lootust, et rahvakogu portaalist saab seni Eestis puudunud kanal, mille kaudu inimesed poliitikas osaleda saaksid.

«Probleem pole selles, et inimesed ei saaks Eestis kaasa rääkida – internetivabaduselt oleme esimesed maailmas ja sõnavabaduselt kolmandad – , aga meil puuduvad toimivad otsedemokraatia instrumendid ja mul on lootus, et rahvakogust võib see instrument saada,» rääkis Korobeinik.

Ta jätkas, et rahvakogu edukust saab mõõta selle alusel, kas kevadeks on käes arvestatav tulemus ning kas inimesed näevad, mis nende ettepanekutest saab ja kuidas neid analüüsitakse. Korobeinik ütles, et loodab väga, et seekordsest algatusest tuleb ka midagi välja ja viitas varasematele katsetustele portaalidega TOM.ee ja osaleja.ee, mis ei toiminud.

«Eksperdid peavad kokku panema need ettepanekud, tegema analüüsi ja saatma selle dokumendi kõigile, kes ettepanekuid tegid, ka erakondadele. Ideaalne tulemus on see, et neist ettepanekutest tuleb väga palju häid seadusi ja ma usun, et veel enne suve me näeme erakondade rahastamises suuri muutusi,» rääkis poliitik.

«Minu lootus on see, et rahvakogu e-platvorm leiab kasutust ka tulevikus,» ütles Korobeinik ja märkis, et loodab pideva protsessi teket, kus inimesed saaksid demokraatia toimimises kaasa rääkida.

Tagasi üles