Eesti pärib EBU-lt aru Eurovisiooni tsenseerimise kohta

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Stefane & 3G, mis pidi esindaba Gruusiat tänavusel Eurovisioonil.
Stefane & 3G, mis pidi esindaba Gruusiat tänavusel Eurovisioonil. Foto: ITAR-TASS / Scanpix

Ringhäälingunõukogu saatis Euroopa Ringhäälingute Liidule (EBU) kirja, küsides infot Eurovisiooni lauluvõistlusel osalevate riikide laulutekstide tsenseerimise kohta.


Ringhäälingunõukogu järelepärimist ajendasid tegema uudised Gruusia, Ukraina ja Rootsi laulutekstide tsenseerimise kohta.

Reformierakondlasest ringhäälingunõukogu liige Igor Gräzin tegi viimasel nõukogu koosolekul ettepaneku seoses tsenseerimise juhtumitega Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) väljaastumiseks EBUst.

Gräzin ütles, et ringhäälingunõukogu pidas seda sammu liiga radikaalseks, kuid otsustas tsenseerimise juhtumite kohta EBU-lt aru pärida ning otsustada edasised sammud pärast vastuse saamist.

Gräzin meenutas, et EBU teatas 10. märtsil ametlikult Gruusia avalik-õiguslikule ringhäälingule GPB Gruusiat esindava laulu «We Don't Wanna Put In» sõnade mittevastavusest võistluse reeglitele.

Stefanie & G ingliskeelse laulu refräänis kordub Vene peaministrile Vladimir Putinile viitav fraas «We don't wanna put in». Gruusia otsustas pärast seda Moskvas peetaval lauluvõistlusel osalemisest loobuda.

Gräzini sõnul on EBU ajakirjanduse andmetel kritiseerinud ka Ukraina ja Rootsi võistluslaulude sõnu.

«Ringhäälingunõukogu tahab EBU-lt selgitust võistluslaulude tsenseerimise kohta ning soovib teada, kuidas on see seotud lauluvõistluse toimumusega Moskvas ning sellega, et Gruusial ja Ukrainal on Venemaaga keerulised suhted,» lausus Gräzin.

Ta lisas, et kui EBU oleks käitunud sarnaselt paarkümmend aastat tagasi, ei oleks ABBA võidulaul «Waterloo» Eurovisiooni lauluvõistlusel osaleda saanud, kuna see võib teoreetiliselt prantslasi solvata.

Eurovisiooni 54. lauluvõistlus peetakse 16. mail Moskvas. Lauluvõistluse poolfinaalid on 12. ja 14. mail. Eesti esineb teises poolfinaalis eelviimasena.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles