Lisaks Petersonile kandideerib ametiühingute keskliidu juhiks Tiia Edith Tammeleht

Ametiühingute keskliidu lipp.

FOTO: Toomas Huik

Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) esimehe kohale kandideerib lisaks ametiühingujuhile Peep Petersonile ka kaheksa aastat EAKL-i õigussekretärina töötanud Tiia Edith Tammeleht.

Petersoni kandidatuuri esitas viis kutseliitu - transpordi- ja teetöötajate ametiühing, liinilendurite assotsiatsioon, tervishoiualatöötajate ametiühingute liit, vedurimeeste ametiühing ning side- ja teenindustöötajate ametiühingute liit, ütles keskliidu praegune juht Harri Taliga.

Tammelehe kandidatuuri esitasid neli liitu – teenindus ja kaubandustöötajate ametiühing, kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing, haritlaste ametiühing ja geoloogiatöötajate ametiühing.

Taliga märkis, et kokku on keskliidus 20 organisatsiooni ja praegu on toetus mõlemale kandidaadile jagunenud võrdselt.

Ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga teatas detsembri algul, et on otsustanud keskliidu esimehe ameti maha panna enne kongressil saadud volituste lõppemist.

Varem on Peterson korduvalt Taliga vastu kandideerinud, seni pole ta aga kongressil enamuse toetust saanud. Mullusel kongressil toetas Petersoni neli ametiühingut - raudteelaste ametiühing, õdede liit, liinilennunduse ja transpordi ametiühing.

Taligat toetas toona enamik ametiühingute keskliidu liikmesliite, sealhulgas energeetikatöötajate ametiühingute liit, metallitöötajate ametiühingute föderatsioon, metsatöötajate ametiühing, tööstustöötajate ametiühingute föderatsioon ning kaevurite ja energeetikute sõltumatu ametiühing.

Peterson kandideeris ametiühingute juhiks ka 2007. aasta kongressil. Harri Taliga (55) on keskliitu juhtinud alates 2003. aastast.

Taliga on öelnud, et pärast esimehe ameti maha panemist ei välista ta ettevõtjaks ega ka riiklikuks lepitajaks hakkamist.

Peterson on lõpetanud Tartu 10. keskkooli ja Tallinna Majanduskooli õigusteaduse erialal. Lisaks on ta õppinud Tartu ülikoolis õigusteadust ja ajakirjandust. Ta on Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu juhatuse esimees ja Rahvusvahelise Transporditöötajate Föderatsiooni juhatuse liige.

Peterson kuulub Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE). Ta oli aastatel 1994–1998 Noorte Sotsiaaldemokraatide president. 2009. aastast on ta Tartu linnavolikogu liige.

Tagasi üles
Back