iDeal kampaania

Koolilapsed on kokku kogunud 6000 pandipakendit

Pandipakendeid koguvad ka Sütevaka kooli õpilased

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Koolides on loodussõbraliku kooli kampaania raames kahe esimese kuu jooksul kokku kogutud ligikaudu 6000 pandipakendit, Ahhaa teadusteater külastab vahetulemuste põhjal parimaid pandipakendi kogujaid.

Kõige usinamad pandipakendite kogujad on olnud Keeni kool ja Aruküla põhikool. Ühe õpilase kohta on kõige enam pakendeid kogunud EBS gümnaasium, Eesti rahvusvaheline kool ja Narva Eesti gümnaasium.

Vaheauhinnana külastab neid viit, seni kõige hoolsamat ja loodussõbralikumat kooli Ahhaa Teadusteater ning mõlema kategooria kahele parimale koolile kingib Sportland kolm korv- või jalgpalli, et parandada õpilaste sportimisvõimalusi.

Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal hindab loodussõbraliku kooli kampaania algust kordaläinuks, sest koolide huvi ja õpilaste motiveeritus on tekitanud pandipakendite kogumisvõistlusel koolide vahel tugeva konkurentsi.

«Parimate kogujate pingerida muutub praktiliselt iga päev ning seetõttu innustavad koolid jätkuvalt enda õpilasi vahetu kogemuse kaudu taaskasutuse olulisust mõistma. Keeni Kool ja Aruküla Põhikool on ehedad näited, kus  koolipered jagavad jooksvalt nii kogumistulemusi kui ka julgustavad õpilasi ja klasse koostööd tegema ning keskkonnaalaselt mõtlema,» selgitas Raal.

Loodussõbraliku kooli kampaaniaga on liitunud 69 kooli ehk ligikaudu 25 600 õpilast üle terve Eesti. Kõige rohkem liitunuid koole on Harjumaalt (21 kooli) ja Pärnumaalt (10 kooli). Kampaania kestab märtsi lõpuni, mil selgub Eesti kõige loodussõbralikum kool.

Kampaania eesmärk on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmiseid ja tutvustada õpilaste ja õpetajate vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutamisse suunamise tähtsust.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles