L, 1.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohtunik Merle Partsi solvanud mees mõisteti tingimisi vangi

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kohtunik Merle Parts.
Kohtunik Merle Parts. Foto: Mihkel Maripuu

Tartu maakohus tunnistas Andrey Nebenzya (40) kriminaalkorras süüdi Harju maakohtu kohtuniku Merle Partsi solvamises seoses viimase osalemisega õigusemõistmisel.

Kohus mõistis süüdistatavale kokkuleppemenetluses viie kuu pikkuse vangistuse 18 kuu pikkuse katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele. Menetluskulude katteks peab Nebenzya tasuma 947 eurot.

Eelmise aasta 9. mail avaldas internetiportaal rus.delfi.ee Harju maakohtu kohtunik Merle Partsi menetluses oleva ühe teise isiku kriminaalasja protsessi kohta artikli koos kohtuniku pildiga. Ajakirjanik kommenteeris kohtuniku seaduslikku tegevust. Nimetatud artikliga kaasnesid kohtunikku solvavad netikommentaarid, millest ühe lisas internetiportaali 9. mail Nebenzya.

Kohus kuulutas neljapäevasel kohtuistungi Põhja ringkonnaprokuröri Rainer Amuri taotlusel sisulise arutamise osas kinniseks nii süüdistatava kui kannatanu eraelu kaitseks. Prokuröri taotlusega oli nõus ka süüdistatava kaitsja vandeadvokaat Leelo Viil. Kohtuotsuse kuulutamine oli avalik.

Esialgu oli kriminaalasi ühes menetluses koos teise kohtuniku solvamises süüdistatavaga, kuid kohtu eelistungil pidas Nebenzya kaitsja võimalikuks kokkuleppemenetluse kohaldamist, mistõttu taotles oma kaitsealuse osas eraldamist eraldi menetlusse. Tartu maakohtu 11. jaanuari määrusega rahuldati taotlus ning Nebenzya süüdistus eraldati iseseisvasse menetlusse.

Teise süüdistatava osas jätkub asja menetlus üldmenetluses ning seal toimub eelistung reedel.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles