Mõttetalgutel osales üle 11 000 inimese

Kajar Kase
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mõttetalgud Paides
Mõttetalgud Paides Foto: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Täna toimunud «Minu Eesti» mõttetalgudel osales üle 11 000 inimese kokku 544 mõttekojas.


Kell 15.30 olid oma tegevuse tänaseks lõpetanud umbes pooled mõttekojad. Kojavanemad ütlesid «Minu Eesti» kõnekeskusele, et kohale tulnud inimesed pakkusid välja väga erinevaid mõtteid ja lahendusi, kuidas neid ellu viia.

Paljud osalenud kinnitasid korraldajate sõnul, et nad leidsid endale tänastest vestlusringidest mõttekaaslasi, kellega lepiti kokku alustatud teemade osas juba lähiajal taas kohtuda ja konkreetseid asju ellu viia.

Näiteks tõusis Saaremaal, Kuressaares Tulevikumuusika mõttekojas ühe küsimusena esile nn abivanaemade ja -isade leidmine.See on koht, kus saab kokku viia vanemate inimeste ja noorte perede vajadused. Abivanaemade ja -isadena saaksid vanemad inimsed olla aidata saaksid võimaluse oma hellust ja hoolitsust lastele jagada ning lapsed oleksid väga tänuväärne sihtgrupp seda vastu võtma. Noori ja vanu saaks kokku viia näiteks läbi kohalike omavalitsuste või Pereliidu.

Haljala koolis otsustasid lapsed hakata tegema pidevaid mõttetubasid, kus õpilased saavad arutada vabalt ja võrdselt kooli probleemide üle.

Huvitava ideega tuli korraldajate sõnul välja Tallinnas tegutsenud Tellisikivi loomekeskus. Nende idee on teha flaierid, mida kohalikud elanikud saaksid valesti pargitud autode juurde jätta, et anda märku valesti parkimisest ja kutsuda üles arvestama ka jalratturite ning lapsevankritega liiklejatega.

«Samas kojas tuli ka mõte luua kohalik jalgrattaga liiklemise kaart, kus oleks märgitud lihtsamad ja mugavamad piirkonda läbivad jalgrata teekonnad. Esile võiks tuua veel seda, et Kalamaja ja Pelgulinna elanikud otsustasid alustada korrapäraseid iganädalasi kokkusaamisi seal samas Telliskivi linnakus. See tähendab, et mõttetalgutest saab seal kandis iganädalane üritus,» ütles Herkko Labi, Telliskivi loomelinnaku kojavanem

«Meie tegime ettepaneku luua prügiklubi ja vestlusringist, kus selle välja käisime leidsime juba 14 mõttekaaslast, kes olid valmis klubiga liituma, mõned minutid hiljem oli meid juba 25. Väga üldiselt öeldes on klubi eesmärk tekitada üle kogu Eesti puhtast maast hoolivate inimeste võrgustik, kes hakkavad oma kodukohas prügistamisel silma peal hoidma ja koristamisi organiseerima," rääkis Rahvusraamatukogu mõttekojas mõtelnud Kadri Allikmäe, üks eelmise aasta «Teeme ära 2008» toimkonna liikmeid.

Samas vestlusringis osalenud Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek tervitas algatust: «Olen juba tükk aega oodanud, et ka Eestis tekiks prügiga tegelev kodanikuühendus, mis seisaks huvigrupina hea selle eest, et prügistamise ja jäätmemajanduse probleem siin laheneks ja jäätmemajandus muutuks elanikkonnale mugavamaks ning inimeste vajadustele enam vastavaks.»

Tänastel mõttetalgutel osales üle 11 000 inimese kokku 544 mõttekojas. Mõttetalgutele tuli kohale 48 protsenti rohkem inimesi, kui oli eelnevalt registeerunud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles