Tallinna tarbijaõiguste päev aitab kasulike nõuannetega

Tarbija.

FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

20. märtsil kella 11-16 korraldab Tallinna Ettevõtlusamet taas Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2) suures konverentsisaalis tasuta Tallinna Tarbijaõiguste päeva, kus seekord on keskseks teemaks «Aitame kasulike nõuannetega».

Viiendat korda toimuva teabepäeva eesmärgiks on jagada inimestele erineva valdkonna spetsialistide abil kasulikke nõuandeid, mis aitaksid leida lahendusi mitmesugustele päevakajalistele küsimustele.

Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse teenistuse direktori Aave Jürgeni sõnul on inimesed harjunud oma muredega esmalt pöörduma just endale lähima võimutasandi ehk kohaliku omavalitsuse poole. «Tõstmaks tarbijate teadlikkust on tarbijaõiguste päeva programm koostatud lähtudes tarbijate pöördumistes üleskerkinud probleemidest,» märkis Jürgen. «Möödunud aastal pöörduti linna tarbijakaitse poole enam kui 4200 korral, mis annab piisava ülevaate meie tarbijate kõige pakilisematest muredest ja probleemidest.»

Laenude ja võlgade üleminekust pärimisel räägib Notarite Koja esimees Anne Saaber. Energia ja keskkonna säästmisest linnas ning tarbija võimalustest kõneleb Tallinna Energiaagentuuri juhataja Villu Pella. Uuendustest pealinna jäätmemajanduses räägib Tallinna Keskkonnaameti jäätmehoolduse osakonna juhataja Kertu Tiitso. Tarbijakaitseameti jurist Kadi Raudsepp jagab nõuandeid aga tarbija õigustest ja kohustustest koduukse- ja telefonimüügi korral.

Tarbijaõiguste päeva lõpetab Raid & Ko jurist Evi Hindpere teemal «Äriühingud kortermajas - majaelanike ning korteriühistu õigused ja võimalused oma huvide kaitsmiseks».

Tarbijaõiguste päev on kõigile tasuta, ühtlasi toimub sünkroontõlge vene keelde.

Tarbijaõiguste päeva täpse programmi ja ajakava leiab SIIT.

Ülelinnalise Tarbijaõiguste päeva korraldamisega tähistab Tallinna linn igal aastal märtsikuus peetavat Euroopa tarbijapäeva.

Tagasi üles