Toomklubi direktori Jaan Urveti sõnul ei saa vanalinna harrastustegevust koondav maja ümberkorralduse vajadusest aru.
«Linnavalitsuse otsus taheti esitada otsuse vastuvõtmiseks juba 21. märtsi volikogu istungi päevakorda. Pärast meie aktiivset sekkumist eestseisus seda siiski selle volikogu istungi päevakorda ei võtnud. Kuid järgmine volikogu istung on juba 4. aprillil,» märkis Urvet.
Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja Aini Härmi edastusel on Tallinna Rahvaülikooli ning Toomklubi osutatavad teenused omavahel võrreldavad. «Erinevus on selles, et Tallinna Rahvaülikool korraldab ise täiskasvanute koolitust ja huvitegevust, Toomklubi vahendab aga peamiselt tema kasutuses olevaid ruume selleks, et erinevad mittetulundusühingud ja huviklubid saaksid seal oma tegevust korraldada.»
Härm põhjendab, et kultuuritegevuse suunitletud ja korrapärase toimimise efektiivsemaks muutmise eesmärgil oleks otstarbekas viia tegevuse juhtimine ühe hallatava asutuse alla.
Likvideerimise põhjuseks Toomklubi madal tulubaas
«Tallinna Rahvaülikool on näidanud oma tegevusega jätkusuutlikku arengupotentsiaali ning vajab laienemiseks lisavõimalusi,» tunnustab Härm ja lisab, et Toomklubi ei ole viimastel aastatel näidanud tõhusat edasiminekut ning vaatamata klubi nime ajaloolisele taustale ei ole nimetatud hallatava asutuse olemasolu praegusel ajal otstarbekas ei majanduslikult ega kultuuri seisukohalt.
Eesti kooliteatri ema, harrastusteatrite liidu juhatuse liige ja Toomklubi teatrikooli juht Maret Oomer usub, et ümberkorraldusi viiakse läbi, kuna Toomklubi, mis tegeleb peaasjalikult harrastustegevusega, ei teeni nii märgatavat tulu kui koolitustegevusele suunatud rahvaülikool.
«On kahju, et ka selliseid endas sügavaid väärtusi kandvaid tegevuskondi hinnates saab kaalukeeleks raha ja tegevuse pealt teenitav tulu,» rääkis Oomer. «Toomklubi on koht neile, kus inimene saab tegeleda end arendavaga, mis võib teda tohutult toetada tema igapäevases elus.»