Ansip loobus eelarvekõneluste tõttu USA visiidist

Peaminister Andrus Ansip

FOTO: AFP / Scanpix

Peaminister Andrus Ansip pidi täna hommikul pühkima kriisitolmu jalgadelt ja sõitma ametlikule visiidile Ameerika Ühendriikidesse, kuid loobus sellest eile hilisõhtul.


Ansip tõdes küll Postimehele, et on väga rumal väita, et rasketel aegadel peaks Eesti loobuma välissuhtlusest. Peaminister langes nimelt avaliku kriitika alla, kui läinud aasta septembris sõitis riigile kriitilisel ajal Horvaatiasse.

«Eelarvekõnelused on praegu staadiumis, kus sellise pausi tegemine ei tule kõne allagi, ja ma ei sõida USA visiidile,» ütles Ansip. «Ja kuna õhus on ka ühe erakonna poolt (Keskerakonna) minu umbusaldamine ja minu volituste mingilgi määral kahtluse alla seadmine, siis soovin sel hetkel kohal olla.»

Ansipi visiit oleks kestnud pühapäevani. Negatiivne lisaeelarve peaks riigikogu ees olema järgmisel neljapäeval, mis oleks eelarve koostamiseks jätnud vaid mõne päeva.

Ansip ootab homseks ministrite kava, kuidas kärpeid ministeeriumides läbi viia, sellele järgnevad ministritevahelised arutelud ning tõsisemad arutelud kabinetis on kavandatud järgmiseks esmaspäevaks.

Tagasi üles