N, 1.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna päev pakub mitmekesist meelelahutust

Uwe Gnadenteich
Tallinna päev pakub mitmekesist meelelahutust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mulluse Tallinna päeva avamine Raekoja platsil.
Mulluse Tallinna päeva avamine Raekoja platsil. Foto: Priit Simson.

Linnapea Edgar Savisaar ja heerold Jüri Kuuskemaa avavad ülehomme kell 15 Raekoja platsil pidulikult Tallinna päeva, millega tähistatakse 1248. aastal saadud Lübecki linnaõigust ehk Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade liitu.


Traditsiooniks saanud igal aastal 15. mail tähistatava Tallinna päeva puhul toimub Raekoja platsil suur ja mitmekesine kultuuriprogramm, kuid väiksemaid üritusi toimub ka mujal linnas, teatas Raepress.

Pidulikule avamisele järgneb sõnalis-muusikaline lavastus «Tallinna oratoorium», mille muusikalise kujunduse on teinud Rein Rannap ning sõnade autorid on Karl-Martin Sinijärv ja Jürgen Rooste.

Kell 13.30 algab Raekoja platsi laval Eesti linnade tervituskontsert, kus astuvad üles Tallinna, Võru ja Viljandi kultuurikollektiivid. Tervituskontsert jätkub kell 16.30 Haapsalu, Narva, Pärnu, Paide ja Rakvere kultuurikollektiivide etteastetega.

Kell 15 algab samas koguperekontsert «Kõige suuremad sõbrad». Lasteekraani laulustuudio ja Tallinna Filharmoonikud on kokku pannud toreda haarava lasteetenduse ETV ekraanilt tuntud tegelaskujude ja nende lauludega. Kontserdil põimuvad läbi muusika ja tegelaste vaheliste dialoogide paljud erinevad lasteekraani telelavastused nagu «Mõmmi ja aabits», «Leopold» ja teised.

Kell 19 algab Raekoja platsil kontsert Tallinna Laul, kus kõlavad kümme parimat laulu, mis osalevad tänavusel laulukonkursil Tallinna Laul. Kell 20 annavad aga tasuta kontserdi Vanilla Ninja ja Estonian Dance Big Band. Tallinna päeva lõpetab kell 21.15 Raekoja platsilt algav lippude ja tõrvikutega keskaegne protsessioon.

Märksõnad
Tagasi üles