Libertas Eesti: kas EP vajab kaht parlamendihoonet?

Jüri Estam.

FOTO: Peeter Sirge / Postimees

Postimees.ee's käib Euroopa Parlamenti kandideerijate vaadete tutvustamine. Täna küsisime kandidaatidelt: kas europarlament ikka vajab kahte parlamendihoonet? Vastab Libertas Eesti esinumber.


Jüri Estam:

Loomulikult ei vaja. See on tegelikult nuhtlus ja raharaiskamine. Kuid see ei ole peamine, kaks hoonet on vaid sügavamal asuvate tõsisemate probleemide ja ebaratsionaalsuse ilming. Palju olulisem, kui kahe hoone teema, on küsimus: «miks Euroopa Parlamendi liikmetel puudub õigus seadusi algatada, ja miks otsustamine toimub Komisjoni ning Nõukogu tasandeil, inimeste poolt, kes pole valijate poolt oma kohtadele valitud?»Libertas EU - s.t. Libertase organisatsioon pan-Euroopa tasandil kavatseb lõpetada laristamise Euroopa Liidu institutsioonides, millest hea näide ongi see mõttetu europarlamendi kogu kaadervärgi pidev pendeldamine Brüsseli ja Strasbourg'i vahel.

Libertase valimispostulaadid: ELi raamatupidamine peab olema läbipaistev, ELi ennast tuleb palju demokraatlikumaks ja valijatele läehdasemaks ümberstruktureerida - lausa dramaatilisel kombel! Pingutame, et muuta ELi institutsioonid aruandekohuslikeks valijate ees. Libertasesse kuuluvad europarlamendi liikmed võtavad ette ELi struktuuride reformimise. Sõna «reform» on nii leierdatud, et inimesed on unustanud, mida see tegelikult tähendab. Reformimine tähendab lihtsustamist, efektiviseerimist ja eeskätt paremaks muutmist.

Tagasi üles