Galerii: «Tagasi kooli» sai Avatud Eesti Fondi Koosmeele preemia

Teelemari Loonet
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Avatud Eesti Fondi tänavuse Koosmeele auhinna pälvis sihtasutuse Noored Kooli algatus «Tagasi kooli», mille eesmärk on rikastada külalistundide kaudu Eesti koolielu ja tugevdada koolide sidet ülejäänud ühiskonnaga.

1997. aastal loodud Koosmeele auhinnaga avaldab fond iga aasta aprillis oma sünnipäeva puhul lugupidamist ettevõtmistele ja inimestele, kes on aidanud kaasa avatud ühiskonna kujunemisele. «Tagasi kooli» tunnistati preemia vääriliseks kui algatus, mis avardab piire, toob kokku eri elualasid, kogemusi ja põlvkondi ning aitab kujundada sidusat, avatud ja tarka Eestit.

Juba kuus aastat on «Tagasi kooli» kutsunud ühiskonnategelasi, spetsialiste, lapsevanemaid ja huvilisi külalisõpetajatena koolidesse, et jagada õpilastega teadmisi ja kogemusi eri eluvaldkondadest ning kaasata Eesti inimesi noorte silmaringi kujundamisse. Aastate jooksul on algatuse raames toimunud tuhandeid külalistunde, värskelt käivitunud elektroonses infosüsteemis on kõigest paari kuuga registreeritud juba üle 200 uue külalistunni.

Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam tõstab värske Koosmeele laureaadi puhul esile algatuse rolli kooli avamisel ja ühiskonna sidustamisel. «Oma uuel kujul ei keskendu «Tagasi kooli» enam üksnes arvamusliidrite ja asjatundjate kaasamisele koolitundide andmisse ühel päeval aastas, vaid on muutunud aastaringseks kodanikuhariduslikuks ettevõtmiseks. «Tagasi kooli» avardab traditsioonilise õppetöö piire ning lähendab vahetu kogemuse kaudu kooli ühiskonnale ja ühiskonda koolile,» sõnas Hellam.

Auhinnaga kaasneb 2000 eurot ja Marje Üksise graafiline leht «Avanemine».

Tagasi üles