Neli last, ja ise veel ägedad

Priit Pullerits
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kogu pere koduhoovil: 
keskel ema Grethe Rõõm, süles Anni (1) ja Kirke (3), taga isa Taavi Karu, tema ees Emil (9) ja Sandra (14).
Kogu pere koduhoovil: keskel ema Grethe Rõõm, süles Anni (1) ja Kirke (3), taga isa Taavi Karu, tema ees Emil (9) ja Sandra (14). Foto: Grethe Rõõm

Kui järeltulijaid on peres kaks korda rohkem kui Eesti peredes keskmiselt, siis kuskilt peab ju elu rebenema? Aga ei rebene, kinnitab üks kolmest tänavusest aasta suurpere tiitlile kandideerivast perest, lastekirjanik-piltnik-ajakirjanik Grethe Rõõm ja kaubandusjuht Taavi Karu.

Neli last, vanuste vahe kuraditosin aastat – pole kerge nendega kuskile välja minna. Kui pere pesamuna Anni sai maikuu algul aastaseks, otsustas pereema Grethe Rõõm, lastekirjanik-fotograaf, üürida mängutoa.

«Liialdamata öeldes panin terve päeva asju kokku,» tunnistab ta, «et oleks varuriided Annile, et oleks teistele lastele ka asjad olemas, et saaks söögid kaasa. Kirjutasin paar asja üles, et meelest ei läheks. See on suur asi, kui niiviisi lähed välja!»

Paljud tunnevad, et ei saa hästi hakkama isegi ühe lapsega. (Ärgu nad meelt heitku: Grethe Rõõm tundis kunagi samamoodi.) Aga neljaga – see näib ilmvõimatu!

Märksõnad

Tagasi üles