L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Käbivarujad rikkusid Kauksi rannamände

Madis Filippov
, reporter
Facebook
Comments
Peipsi järve Kauksi rand.
Peipsi järve Kauksi rand. Foto: Urmas Hellisto

Suvehooajaks randa koristanud kohalikud avastasid, et käbikorjajad olid rikkunud kümmekond Kauksi RMK telkimisala rannamändi.

Pühapäeval Kauksi telkimisala rannaäärt koristanud inimesi ei ehmatanud niivõrd kaks suurt prügikotitäit kogunenud klaas- ja plasttaarat, mida lained olid järvelt talviste kalameeste prügina randa toonud, vaid rannamändide juures avanenud vaatepilt, kirjutab Põhjarannik.

«Keegi rumal oli käinud rannamändidelt käbisid korjamas. Aga kuna need on kõrgel, siis on redeliga ronitud ja terved oksad maha saetud. Lausa õõvastav vaatepilt! Isegi redelit ei ole nad viitsinud ära viia,» pahandas Iisaku vallavolikogu esimees ja Kauksi külaseltsi liige Annely Oone, kes teavitas nähtust puhkeala omanikku RMKd, kes on samas ka käbide kokkuostja.

RMK loodushoiuosakonna Kirde-Eesti piirkonna juhataja Heinar Juuse ütles, et varem pole käbijahtijad lausa puhkealadele trüginud. «Sel aastal oli hea kokkuostuhind ja inimesed kaotasid mõistuse,» nentis ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles