Urmo Kübar võitis Euroopa Kodaniku auhinna

Urmo Kübar. FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu (EMSL) juht Urmo Kübar on  tänavuse Euroopa Kodaniku auhinna võitja. Kokku tunnustab Euroopa Parlament tänavu selle auhinnaga 43 erineva eluala väljapaistvat eurooplast.

Urmo Kübara kandidatuuri esitas Euroopa Parlamendi saadik Siiri Oviir (ALDE).

«Urmo Kübar on kodanikuühiskonna ühenduste aktiivne kõneisik. Tänu tema tegevusele on ühendused hakanud tegema rohkem koostööd ühiste eesmärkide elluviimisel ning otsustajad on pidanud järjest enam arvestama nende seisukohtadega nii riiklikul kui ka kohaliku omavalitsuse tasandil,» ütles Oviir.

Žürii hinnangul on tegemist noore teotahtelise eurooplasega, kes on euroopalike väärtuste levikuks ja kinnistamiseks palju panustanud.

Kokku annab EP igal aastal välja kuni 50 auhinda. Selle aasta auhinna saajad kinnitas Brüsselis asuv kantselei 5. juunil. Kantselei tööd juhtis EP asepresident Anni Podimata (S&D, Kreeka). Teised liikmed olid: EP asepresidendid Alexander Alvaro (ALDE, Saksamaa), Isabelle Durant (Greens/EFA, Belgia), Othmar Karas (EPP, Austria) ja László Surján (EPP, Ungari) ning endised EP presidendid Hans-Gert Pöttering (EPP, Saksamaa) ja Enrique Baron Crespo (Hispaania).

Võitjate auhinnatseremoonia toimub 16.-17. oktoobril Brüsselis. Euroopa Kodaniku auhinnaga tunnustab Euroopa Parlament silmapaistvaid eurooplasi alates 2008. aastast.

Tagasi üles
Back