President nimetas Ligi ja Pomerantsi ametisse
Riigikogu asendusliikmeteks saavad Rajasalu ja Juhkami!

President Toomas Hendrik Ilves presidendi residentsi ees Kadriorus.

FOTO: Peeter Langovits

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla otsusele nimetada rahandusministriks Jürgen Ligi ja siseministriks Marko Pomerants.

Vastava ettepaneku esitas riigipeale valitsusjuht Andrus Ansip, vahendas presidendi kantselei pressiesindaja.

President Ilves rõhutas, et rahandusminister ja siseminister on valitsuse ühed tähtsamad ministrid, kelle kujundada on suuresti Eesti rahandus- ja majandusolukorra käekäik ning riigi siseturvalisus.

«Kaks aastat tagasi antud valimislubadused on minevik. Kui keegi seda ei mõista ning püüab neid vanu lubadusi kasutada tänaste ja homsete otsuste langetamisel, siis on see ohtlik ummiktee,» ütles riigipea.

«Kuigi 2009. aasta riigieelarve on juba sünnist saati olnud väga õnnetu saatusega, loodan ma ometi, et käimasoleva eelarve lappimisega saadakse kuidagimoodi hakkama. Hoopis keerulisem seis ootab meid ees 2010. ja 2011. aasta eelarve koostamisel ning siin põhimõtteliste muudatusteta kulude-tulude kavandamisel hakkama ei saa,» sõnas Ilves.

President Ilvese sõnul on inimeste majandusolukorra ja toimetuleku parandamise kõrval oluline ka siseturvalisuse hoidmine.

«Just siin on võtmetähtsusega siseministri ja talle alluvate ametite töö,» ütles riigipea.

«Ma tean, et meie piirivalvurid, politseinikud, päästjad ja kodakondsusametnikud on professionaalsed ja pühendunud oma elukutsele. Riigi roll on hoida nende motivatsiooni, mis tähendab hoolivust inimeste suhtes ning samuti kaasaegse varustuse ja olmetingimuste olulisuse mõistmist,» rõhutas president.

Riigikogu juhatus otsustas, et seoses riigikogu liikmete Jürgen Ligi ja Marko Pomerantsi volituste peatumisega nende nimetamise tõttu valitsuse liikmeteks asuvad 4. juunil 2009 riigikogu liikmeteks asendusliikmed Ülle Rajasalu ja Mihkel Juhkami.

Tagasi üles