Riigikogu istung on kestnud juba üle 19 tunni

Andres Einmann
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Riigikogu.
Riigikogu. Foto: Peeter Langovits / Postimees

Riigikogu on jõudnud pärast öö läbi kestnud istungit põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse menetlemisel 70. muudatusettepanekuni, opositsioon jätkab üle 19 tunni kestnud istungil enne iga muudatusettepaneku läbihääletamist kümneminutiliste vaheaegade võtmist.

Parlament on eile kell 14 alanud istungil jõudnud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse aruteluni. Seaduseelnõu teine lugemine algas riigikogus eile õhtul kell 21.51. Pärast seda on kolmapäeval alanud istungi päevakorras veel neli punkti.

Riigikogu istung kestab kuni päevakorra ammendumiseni, kuid mitte kauem, kui täna kella 10-ni, kui algab riigikogu uus istung. Sellel istungi jätkub eilse istungi päevakorra menetlemine.

Riigikogu esimees Ene Ergma kutsus esmaspäeval võimuparteide ettepanekul neljapäevaks kokku kaks täiendavat istungit, et muu hulgas vastu võtta palju eriarvamusi tekitanud uus põhikooli- ja gümnaasiumiseadus.

Esimene täiendav istung algab täna kell 17 ja teine pool tundi pärast esimese lisaistungi lõppu.

Esimese istungi päevakorras on kuue eelnõu teine lugemine, kui seda korralistel istungitel ei lõpetata, või kolmas lugemine, kui teise lugemisega on selleks ajaks lõpule jõutud. Teine lisaistung oleks vajadusel samade eelnõude kolmandateks lugemisteks.

Riigikogu kevadistungjärgu korralised istungid lõpevad neljapäeval. See tähendab, et kui parlament soovib tööd jätkata ka ööl vastu reedet, tuleb kokku kutsuda juba erakorraline istungjärk, milleks on vaja vähemalt viiendiku riigikogu saadikute taotlust.

Nimelt teeb kodu- ja töökorraseadus teeb vahet täiendaval istungil, mis toimub kevad- või sügisistungjärgul tavapärasest erineval ajal, ning erakorralisel istungjärgul, mis leiab aset väljaspool korralisi istungjärke.

Kui opositsiooniliste Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni juhid avaldasid veele eile pärastlõunal lootust, et koalitsiooniga on võimalik põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses kokkuleppele jõuda, siis seda ei juhtunud. Opositsioon alustas venitamistaktikat juba istungi alguses jätkunud riiklike peretoetuste seaduse eelnõu arutamisel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles