Juhtkiri: karistus, mis mõjub

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vara konfiskeerimise laiendamine lisab karistuspoliitikas paindlikkust

Mitte miski ei soosi üldist seaduskuulekust paremini kui teadmine karistuse vältimatusest, räägivad sisejulgeoleku valdkonna asjatundjad. Kuid milline peaks karistus olema, et sel tõepoolest oleks mõju? Paljuski oleneb see seadusvastase teo toimepanijast, kuriteo liigist ja raskusastmest. Karistussüsteem peaks olema piisavalt paindlik ja mitmekesine, et leida iga juhtumi puhul kõige õigem ja õiglasem lahendus. Kuritegelikul (või tõendamata) teel saadud vara konfiskeerimine pakub selleks ühe täiendava võimaluse.

Olud ja keskkond muutuvad ning muutuvad ka kuriteod. «Kriminaalne maailm liigub väga paljuski majanduskuritegude valda, mis tähendab küberkuritegusid, rahapesu,» märgib tänases Postimehes siseminister Ken-Marti Vaher. On üpris mõistetav, et neid tendentse tuleb silmas pidada ka karistuspoliitika kujundamisel. Seaduse täiendamine võimaldab paremini reageerida juhtumitele, kus kuritegelik raha ja legaalne raha on omavahel põimunud. Olgu jutt siis laenuga ostetud kinnisvarast või liisitud autodest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles