Sotsid: noorte 25-protsendine tööpuudus vajab kiiret lahendust

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Sotsiaaldemokraadid nõuavad jõulisemat tegutsemist noorte pea 25-protsendise tööpuuduse leevendamiseks Eestis.


Valitsus on võtnud endale kohustuse alandada noorte tööpuudus kahe aastaga 15 protsendi tasemele, aga selle saavutamiseks ei ole konkreetseid samme astutud.

«Kui riik jätab lahenduste otsimise vaid noorte mureks, on paljud sunnitud Eestist lahkuma. Valitsuse suhtumine «pole inimest, pole probleemi» ei ole riigile kasulik, seda enam, et töötu on pea iga viies 15-24aastane noor. See on Eesti keskmisest tööpuudusest pea kaks korda suurem,» lausus sotsiaaldemokraadist riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt.

«Eesti suurust arvestades on iga töökäsi oluline ning noore inimese välismaal töö otsimine tähendab tihti ka siin loomata perekondi ja sündimata lapsi,» lisas ta.

«Kuigi Eesti on heaks kiitnud Euroopa sotsiaaldemokraatide eestvedamisel loodud noortegarantii – süsteemi, mille kohaselt pakutakse töötutele noortele õppe- ja töövõimalusi – ei ole tänane valitsus konkreetseid samme noorte tööpuuduse leevendamiseks astunud,» rääkis Noorte Sotsiaaldemokraatide juht Elis Tootsman.

«Meie jaoks on võti hariduses, kus peame tähtsaks kohustusliku karjääriõpetust, vabatahtliku tegevuse kaudu töökogemuse saamist ning Austria ja Saksamaa näitel kutseõppuritele paremate praktikatingimuste loomist,» lisas Tootsman. Tema sõnul on üheks oluliseks väljakutseks ka Töötukassa töö ja võimaluste tutvustamine noortele, kes ei leia praeguses teed Töötukassani.
 

Tagasi üles