Nädal loomaaias: rookassi perekond kasvas

Rookass

FOTO: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

Kuigi massilise sigimise hooaeg loomaaias pisitasa raugeb, pole veel üheski osakonnas tänavuseks lõplikult joont alla tõmmatud. Nii sai sel nädalal taas rõõmu tunda rookassi värskelt ilmavalgust näinud neljaliikmelise pesakonna üle.

Pärast viimase kosklapoja koorumist võis loomaaed tänavuseks hooajaks lõplikult välja lülitada küll veelinnumaja inkubaatori, aga troopikamajas seevastu tuli aga algust teha veeagaami järjekordse munakurna haudumisprotsessiga.

Külastajate poolest on heinakuu keskpaik olnud tänu ilusatele ilmadele, jätkuvalt rahvarohke. Teist nädalat küündis teisipäevane ja kolmapäevane külastajaskond koguni nädalavahetuse päevade tasemele. Kohalikke inimesi tõmbavad suvised muusikafestivalid ja vabaõhuetendused küll mööda Eestimaad laiali, aga soomlased, venelased, rootslased ja muud turistid on õnneks nende osa edukalt üle võtnud.

Pühapäevaga said selleks suveks läbi hilisõhtused ekskursioonid, mis on aastakümneid ülipopulaarsena püsinud. Kahjuks on päevad praeguseks nii palju lühemad, et polekski mõeldav neid pikemalt korraldada. Kel ei õnnestunud sel aastal pooleteist tuhande õnneliku piletiomaniku hulka pääseda, peab järgmise aasta mai alguses, mil uue hooaja hilisõhtustele ekskursioonidele pileteid müüma hakatakse, oluliselt aktiivsem olema.

Neljapäeval toimus aga algusega kell 4:30, enam kui poolesaja osaleja rõõmuks, Loomaaia sõprade seltsi liikmete, nüüdseks juba igaaastaseks traditsiooniks saanud varahommikune ekskursioon.

Tagasi üles