Aegna saare juures sõitis karile Eesti vanim purjelaev
Lisatud pildid ja video sündmuskohalt!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Täna öösel kella 23 ajal sõitis karile Aegna saare ja madaliku vahel karile kõige vanem Eesti lipu all sõitev purjelaev Blue Sirius, pardal olnud 11 inimest, nende hulgas neli last, päästeti.

Politseile teatati eile hilisõhtul kell 23.13, et Soome lahel vajab purjelaev abi, kuna on sattunud Aegna saarest loodes madalikule, lekib ning on uppumisohus, teatas PPA pressiesindaja. Anti teada, et pardal on 11 inimest.

Kell 23.17 väljus Pirita jahisadamast piirivalvekaater ning juhtunust teavitati Viimsi vabatahtlikke, piirivalvelaeva ja -kopterit ning läheduses viibivat Tallinki liinilaeva. Piirivalvekaater jõudis sündmuskohale kell 23.40, mõned minutid hiljem ka Viimsi vabatahtlikud. Selleks ajaks oli madalikul oleva purjelaeva parem parras vee all.

Kell 23.55 olid inimesed purjelaevalt päästetud, evakueeriti 11 inimest, neist 4 lapsed, ning toimetati Rohuneeme sadamasse, kus kiirabi vaatas nad üle. Kellelgi kaebusi ega vigastusi ei olnud.

22 meetri pikkune Eesti lipu all sõitev purjelaev, mis oli olnud teel Tallinnast Viinistusse, jäeti maha, sest lekke tõttu oli ta osaliselt täitunud veega, tugevas kreenis ning pukseerimine ei tulnud kõne alla.

Õnnetus juhtus täielikus pimeduses, tuule kiirus oli 13 m/s ning laine kõrgus kuni kaks meetrit. Esialgse hinnangu kohaselt võis õnnetuse põhjuseks olla navigatsiooniviga, asjaolude täpsema väljaselgitamisega tegeletakse. PPA mere- ja lennupääste koordinatsioonikeskus tunnustab Viimsi vabatahtlikke, kes reageerisid sündmusele väga operatiivselt.

Blue Sirius on 1907. aastal Norras ehitatud vana purjelaev, mis on seal aastaid kala- ja kaubalaevana sõitnud. Vahepeal oli see Saksamaal kasutusel muuseumlaevana. Eestis oli vana purjelaev eraomanike käes hobikasutuses.

Tagasi üles