Elion pakub taas kaablivaraste tabajale suurt vaevatasu

Foto on illustratiivne

FOTO: SCANPIX

Mais ja juunis toimus Ida-Virumaal 19 suuremat Elioni sidevõrgu valgus- ja vaskkaablite vargust, mistõttu pakub firma varaste tabamiseni viiva vihje eest 20 000 krooni.


Mais ja juunis toimus Ida-Virumaal Kohtla-Järvel Järve, Iidla-Ahtme, Kukruse linnaosades ning Kiviõlis ja Püssis 19 suuremat Elioni sidevõrgu valgus- ja vaskkaablite vargust, mille tõttu on tuhanded Elioni kliendid jäänud ajutiselt sideühenduseta.

Kõnealused kaablivargused on Elionile tekitanud ligi poole miljoni krooni ulatuses kahju. Kaablivarguste takistamiseks ja tuvastamiseks on Elion paigaldanud ja paigaldab jooksvalt täiendavaid signalisatsiooniseadmeid nii Kohtla-Järvel kui ka mujal maakonnas asuvatele Elioni kaablikaevuluukidele.

Valgus- ja vaskkaablite vargused toovad endaga kaasa ulatuslikke telefoniside, interneti- ja digiTV-teenuste katkestusi ning suuri kulutusi. „

«Kuna meie teenused puudutavad väga paljusid inimesi ja ettevõtteid, palume kõigil, kes märkavad õhtuhämaruses või öösel kahtlast tegevust kaevuluukide ja kaablikappide juures, sellest koheselt politseid teavitada,» rõhutas Elioni tehnoloogiadirektor Kalev Reiljan.

Elion soovitab pöörduda politsei poole, helistades politsei üldnumbril 110. On tähtis, et seda tehakse võimalikult kiiresti, sest nii saab politsei vihjele koheselt reageerida ning varaste tabamine on tõenäolisem.

Elion paneb välja 20 000 kroonise vaevatasu inimesele, kelle politsei poolt kinnitatud vihje tulemusel vargad tabatakse.

Tagasi üles