Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Õnnetuskindlustus katab osa ravikuludest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

13-aastane Maris kukkus talvel suusatades nii õnnetult, et murdis jalaluu. Kipsis jala tõttu jäi ära planeeritud vaheajareis ja ka trennis jäi mitu kuud käimata. Ainsaks lohutusaeks oli talle kindlustusest saadud kopsakas hüvitis, mille eest ema tüdrukule CD-pleieri ostis.

Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt selgitas, et päevaraha või valuraha makstakse siis, kui inimene jääb õnnetuse tõttu töövõimetuks ja viibib kodusel ravil.

Valuraha hüvitise suuruseks on kindel protsent lepingus määratud valuraha limiidist. Päevaraha makstakse vastavalt raviks kulunud päevade arvule olenevalt kindlustuslepingus valitud summast. Töövõimetuse hüvitise maksmiseks on vajalik vähemalt nädala pikkuse töövõimetuslehe olemasolu.

Haigus ei loe

Püsiva puude hüvitist makstakse õnnetuse tagajärjel tekkinud püsiva vaimse või füüsilise tervisekahjustuse korral.

Summa sõltub puude raskusastmest, sageli määrab selle kindlustusfirma usaldusarst või kahjukäsitleja vastavalt hüvitiste protsenditabelile.

Surmajuhtumi hüvitis kehtib surmaga lõppeva õnnetuse korral, mida makstakse lepingu sõlminu poolt kindlaks määratud isikule või isikutele. Seda kindlustuse hüvitisliiki saab siduda ka pangalaenudega.

Väga oluline on teada, et õnnetusjuhtumi kindlustuses makstakse surmajuhtumi hüvitist ainult surmaga lõppenud õnnetuste, kuid mitte haiguse puhul. Riskielukindlustuses makstakse kindlustussumma välja üldjuhul iga surma puhul.

«Kui inimene sõlmib kindlustuse eesmärgiga kindlustada õnnetuse puhul lastele rahaline toetus, tuleb arvestada, et surmajuhtumi kindlustuse summa makstakse tingimuste kohaselt vaid surma korral, mis juhtus õnnetuse läbi,» ütleb Seesam Elukindlustuse ASi Tallinna piirkonna müügijuht Tea Kristov.

«Siingi kehtivad omad välistused, näiteks alkoholimürgistus.» Kristov soovitab kindlustuslepingute sõlmimisel alati lepingu nüansid oma nõustajaga läbi arutada, et olla tingimustest teadlik.

Seesam Elukindlustus sõlmib õnnetusjuhtumi kindlustust koos teiste elukindlustuse liikidega.

Kui 1970. aastal sündinud naine soovib sõlmida riskielukindlustust 200 000 krooni peale, võib ta lisaks osta ka õnnetusjuhtumi kindlustuse. Kui ta valib ajutise töövõimetuse korral 100-kroonise päevaraha ning leping sõlmitakse 10 aastaks, on «komplektkindlustuse» kuutasu natuke üle 90 krooni.

Lapsele saab sõlmida päevaraha kindlustuse juhul, kui näiteks ema või isa teeb lapsele kogumiskindlustuse. Selline leping võimaldab lapsele igakülgse kaitse – tema enda päevaraha ja invaliidsushüvitise ja vanema riskielukindlustuse. Päevaraha suuruse valib inimene ise.

Sissetulek säilib

Kristovi hinnangul pole otstarbekas pakkuda päevaraha alla 50 krooni, kui inimesel on vaja olla õnnetusest põhjustatud haiguse tõttu kodus ja osta ravimeid. «Palgast saab ta töövõimetuslehel olles kätte 80 protsenti, 50 krooni on toetuseks ravimite ostmisel ja arsti visiiditasu maksmisel,» leiab Kristov.

If Eesti Kindlustuse kontaktikeskuse kliendihaldur Annika Tarlap soovitab õnnetusjuhtumi kindlustust eeskätt neile, kes teenivad suurema osa pere sissetulekutest ja teevad rasket tööd – näiteks pikamaasõidu autojuhtidele.

If Eesti Kindlustus sõlmib töövõimetushüvitisega kindlustust mitte ainult päeva-, vaid ka valurahana. Trauma puhul hüvitatakse lepingu omanikule teatud protsent valuraha hüvitise limiidist.

Lastele sõlmib If Eesti Kindlustus valuraha kindlustust vaid 50 000 krooni ulatuses, täiskasvanutele on limiit mõnevõrra suurem.

«Kindlustuslepingu sõlmimisel ja kindlustussumma määramisel loeb väga palju inimese ametikoht ja päevaraha valimisel ka palgamäär,» tõdeb Tarlap.

Tavaliselt on lepingu maksumus kallim nendele, kelle töö on raskem ja riskantsem, st ehitustöölise makse on suurem kui kontoriametnikul. Kui firma on sõlminud oma töötajatele õnnetusjuhtumi kindlustuse, tuleks selgeks teha, kas kindlustus kehtib 24 tundi ööpäevas või ainult tööajal.

Kindlustusmakse suurus

• 27-aastane naine, sekretär (kindlustuskaitse 24 h, invaliidsushüvitis 100 000 kr, surmajuhtumi hüvitis 100 000 kr, päevaraha 100 kr, haigla päevaraha 100 kr) - aastamakse 379 krooni.

• 35-aastane mees, ehitaja (kindlustuskaitse ainult tööajal, invaliidsushüvitis 250 000 kr, surmajuhtumi hüvitis

250 000 kr) – aastamakse 900 krooni.

• 7-aastane poiss, kes käib korvpallitrennis (kindlustuskaitse 24 h, invaliidsushüvitis

100 000 kr, surmajuhtumi hüvitis 10 000 kr, päevaraha 50 kr) – aastamakse 243 krooni.

Allikas: www.salva.ee

Kommentaarid
Tagasi üles