Uus reisiparvlaev hakkab saartele viima novembris

Saaremaa Laevakompanii reisiparvlaev

FOTO: Saaremaa Laevakompanii

Järgmisel reedel, 31. juulil lastakse BLRT Grupi Klaipeda laevatehases pidulikult vette Saaremaa Laevakompanii uus reisiparvlaev, mis suudab saarte ja mandri vahel sõita poole kiiremini kui praegused alused.

Liinile reisijaid teenindama jõuab uus alus novembris. Uus parvlaev mahutab 160 sõiduautot ja kuni 600 reisijat.

«Alus on 97 meetrit pikk ja 18 meetrit lai ning suudab arendada kiirust 16 sõlme,» kirjeldas BLRT Grupi juhatuse esimees Fjodor Berman.

Seega on uus reisilaev praegu liinidel kurseerivatest parvlaevadest kuni poole võrra kiirem ning läbiks ühe suuna Saaremaa ja mandri vahel 23 minutiga ning Hiiumaa ja mandri vahel 75 minutiga, lisandub laadimis- ja lossimisaeg.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on ettevõtte eesmärk pakkuda reisijatele Lääne-Eesti saarte ja mandri vahel mugavaimaid ja moodsamaid reisimisvõimalusi.

«Oleme võtnud sihiks tuua liinile tuliuued reisilaevad, mis ehitatakse spetsiaalselt Lääne-Eesti saarte ja mandri vaheliste liinide vajadusi ja eripärasid silmas pidades,» lisas ta.

Nime veel pole

Laevale tulevad avar reisijateala, sealhulgas toidukohad, päikesedekid ning kauplus, samuti saavad reisijad kasutada tasuta wifi-ühendust.

Veel ei ole õplikult otsustatud, kas laeva koduliiniks saab Kuivastu-Virtsu või Rohuküla-Heltermaa. Nime saab laev novembrikuusse planeeritud ristimistseremoonial.

31. juulil pannakse Klaipeda Vakaru Laivu Statykla tehases kiil ka järjekorras teisele Saaremaa Laevakompanii tellitud uuele parvlaevale. Kokku on SLK tellinud BLRT Grupilt kolm reisiparvlaeva, mille jaoks tehtav investeering küündib 1,4 miljardi kroonini.

Tagasi üles