/nginx/o/2013/09/04/2021545t1h9f07.jpg)
Ülikooli kohvikusse kiindunud vanaprouadel pole vaja muretseda kohviku suur saal on sama suur kui enne remonti ja lauad-toolidki on samad, ehkki ülejäänud osas on kohvikumaja põhjalikult muutunud.
Seni oli maja teisel korrusel kasutusel vaid seesama suur saal, pärast avamist jaanuari teisel nädalal on saale aga koguni kuus. Hoone päris uue osana on lisandunud talveaed, mis ehitati kohvikumaja siseõue kohale.
Oma koha leiab majas ka osa Vana Kohviku OÜ omaniku Rein Kilgi vanamööblikollektsioonist. «Avastasin, et mul on ka maalikollektsioon. See on mul nii isiklik värk olen ostnud kunagi rublaajal Tartu kunstnikelt maale. Panen ka need esialgu kohvikusse üles,» rääkis Kilk.
Saksa kondiiter
Esimesele korrusele tuleb buffet`- ja kohvikuosa, mis on mõeldud kiireks einestamiseks, teise korruse saalis ja salongides, mis on akadeemilisemad ja väljapeetumad, hakkavad toimuma õhtused üritused.
Ülikooli kohviku suures saalis saab õhtuti kuulata elavat muusikat. Varem oli seal tantsimine keelatud, pärast tugitalade lisamist on nüüd seegi võimalik.
Hoone sisu kujundanud Aivar Roosaare sõnul on ülikooli vana kohviku hoone keerulise ja sopilise plaaniga, see venitaski tööde lõpetamise tähtaja sügisest uude aastasse. «Proovisime teha nii, et maja oleks võimalikult avar, aga samal ajal hubane,» rääkis Roosaar.
Kõigisse saalidesse pääseb pärast ruumikava muudatusi otse trepikojast, nii pole lauani jõudmiseks vaja läbida mitut saali.
Ülemise korruse salongidesse tuleb 250 kohta, alumisel korrusel on kohti 80. Kevadel avatakse üliõpilasesinduse maja katusel veel 120-kohaline suveveranda.
Vana Kohviku OÜ juhatuse liikme Priit Reimani sõnul on vana kohvik kohtade arvu ja ka sihtrühma poolest võrreldav Wilde kohvikuga. «See on selline akadeemiline salongilik koht,» lausus ta
Ülikooli kohviku kokad hakkavad pakkuma klassikalist Euroopa kööki, lubas Reiman. Siin saab olema eelkõige kohvi- ja veini-, mitte õllejoomise koht. «Saksamaalt on palgatud ka Euroopas tunnustatud pagar-kondiiter, kes valmistab erilisi kondiitritooteid.»
Fassaad korda
Esimesel korrusel ja garderoobina kasutusele võetud keldrikorrusel saab Aivar Roosaare sõnul näha sadade aastate jooksul laotud tellisseinte kihistusi alates keskajast. «Siin on huvitav vaadata, kuidas Tartus on alates keskajast maju vanade müürikihtide peale ehitatud,» rääkis ta.
Praegu peab Vana Kohviku OÜ maja omaniku Tartu Ülikooliga läbirääkimisi, et teha tuleval suvel toimuvateks hansapäevadeks korda ka hoone fassaad.