Skip to footer
Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Tabati Al-Qaeda tähtsuselt kolmas liige

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pakistanis vahistati terroriorganisatsiooni Al-Qaeda võrgustiku tähtsuselt kolmas liige Abu Faraj Farj al-Libbi, vahendab AFP.

Tagaotsitava tabamist kinnitas ka Pakistani infominister šeik Rashid Ahmed.Ministri kinnitusel on al-Libbi näol tegemist Osama bin Ladenile väga lähedalseisva isikuga.

Liibüast pärit al-Libbi võeti kinni möödunud nädalal. Al-Libbi juhtis al-Qaeda tegevust Pakistani territooriumil. Teda kahtlustatakse president Pervez Musharrafile tehtud kahes atentaadikatses.

Pakistan on välja pakkunud 20 miljoni ruupia ehk 4,1 miljoni Eesti krooni suuruse preemia al-Libbi tabamise eest. Ameerika Ühendriigid on omalt poolt lubanud maksta viis miljonit dollarit ehk 60,5 miljonit Eesti krooni.

Minister ei öelnud, kas preemiaraha nüüd ka välja makstakse.

Kommentaarid
Tagasi üles