Ajalehe Post järglane Post alustas ilmumist

Eile alustas ilmumist ajaleht Post, mis peab end tutvustava teksti kohaselt 1996. aastal ilmumise lõpetanud samanimelise ajalehe järglaseks.

Ajalehte väljaandva OÜ Unmuzzled juhatuse liige, jurist Jüri Eenmaa ütles, et tegemist on täielikult Eesti kapitalil põhineva ajalehega, mille peamiseks eesmärgiks on edastada lühidal ja hästiloetaval kujul uudiseid erinevatest valdkondadest.

Lisaks paberlehele saab tema sõnul Posti peamiseks väljundiks samanimeline internetiuudiste portaal, mis on praegu veel väljatöötamisel.

OÜ Unmuzzled omanik on äriregistri andmetel advokaadibüroo OÜ Valdma & Partnerid, mis asub lehetoimetusega samal aadressil.

Eenmaa sõnul on lehe omanikud esindatud advokaadibüroo kaudu, samas büroos töötab advokaadina ka varasema Posti peatoimetaja Toomas Liiva.

Eenmaa märkis, et Liiva siiski ise lehetoimetamisega aktiivselt tegelema ei hakka, vaid nõustab OÜ Unmuzzled prokuristina lehe käivitamist, sest talle kuulub varasemast ajast ka Posti kaubamärk.

Ajalehe logo on sama, mis 1996. aastani ilmunud bulvarilehel.

«Ajalehes on valdkonniti kuus uudistesektsiooni ning lisaks ka arvamuseveerg, kus hakkavad ilmuma pikemad kirjutised,» selgitas ta.

«Uudisvaldkondadeks on maailm, Euroopa, Eesti, teadus ja tehnoloogia, sport ning naljakülg. Uudised on fragmentaarsed ja internetilikud, mille lugemine võtab võimalikult vähe aega,» rääkis Liiva.

Ajalehetoimetus koosneb valdkondade järgi kuuest inimesest, peatoimetajat määratud ei ole.

Enne sulgemist 1996. aastal oli legendaarse Postiga seotud mitmeid tuntud ajakirjanikke.

Eenmaa sõnul ilmus ajalehe esiknumber veel esialgse lihtsa kujundusega, kuid seda on kavas kindlasti edasi arendada. «Formaadiks on meil A4, millisena seni on Eestis ilmunud vaid telekavad. Sellist lehte on lihtne lugeda ja ka köidetuna säilitada,» selgitas ta.

Tulu kavatseb Post hakata Eenmaa sõnul teenima peamiselt reklaamimüügist. Post ilmub kuuel päeval nädalas, esmaspäevast laupäevani. Pühapäeviti leht ei ilmu. Üks lehenumber maksab seitse krooni. (BNS/PM)

Posti minevik

Eelmise Posti töötajaid:

• Rain Tolk (Esto TV)

• Einar Ellermaa (Nädal)

• Juku-Kalle Raid (Tegelikkuse Keskus)

• Valner Valme (Postimees)

• Heili Sibrits (Postimees)

• Margus Müil (Autobild)

• Lea Larin (Eesti Päevaleht)

• Jaanus Hämarsoo (Kroonika)

• Sven Haljand (Kroonika)

Tagasi üles