Eestlane ostab järjest enam internetipoest

Interneti järjest kasvav kasutajaskond on oluliselt elavdanud online-kaubandust Eestis ning lisaks kohalikule turule sihivad meie võrgukaupmehed ka teiste riikide tarbijaid.

Eesti suurimate online-poodide aastakäive ulatub kümnete miljonite kroonideni ning selle sektori ettevõtjate sõnul areneb netikaubandus koos interneti püsiühenduse levikuga.

Interneti tehnikapoe

E-Market.ee juhataja Arno Valgma hindas Eesti firmade müüdavate tehnikakaupade jaekaubanduse mullust mahtu internetis ligi 150 miljoni krooni suuruseks. Tänavu võib see number tema hinnangul kasvada 100 miljoni krooni võrra.

Kauplevad kõik

Valgma andmetel moodustaks online-tehnikakaupluste aastakäive koos hulgimüüjatega üle miljardi krooni. Sellele lisanduvad veel eraisikud, sest tehnikakaupade järelturg on samuti koondumas internetikeskkonda.

Üle viie aasta tegutsenud Tech Tehnikapoe omanik Renaltini Vilipus täpsustas, et online-kaubanduse puhul tuleb teha vahet reaalse poe internetiesinduse ja internetipoe vahel.

Kasulik äri

Netipoe üheks eeliseks on kindlasti väikesed personalikulud – eelmisel aastal kasumisse jõudnud Vilipuse online-kaupluse palgal on vaid tellimuste haldur. Kaupluse käive tõuseb omanike prognoosi kohaselt tänavu 1,8 miljoni kroonini ehk eelmise aastaga võrreldes miljoni krooni võrra.

Internetiärid

• Mööbel. On24.ee sisustuspoe omaniku Onshop OÜ palgal on 10 inimest. Mullu mais avas firma mööblipoe Soome klientidele ja plaanis on minna Saksa turule. Registreeritud püsikliente on ligi 12 000, iga kuu ostetakse umbes 1500 toodet. Kuu käive on ligi 3 miljonit krooni.

• Oksjonid. Osta.ee portaali oksjonite arv on aastaga kolmekordistunud – praegu on neid umbes 9000. Portaali omanik Consolidated Auctions AS võimaldab ostu- ja müügikeskkonnas tegutseda nii eraisikutel kui firmadel. Osta.ee kuukäive on omaniku kinnitusel veidi üle 100 000 krooni.

• Turvalisus. Netikaupmehed soovitavad enne kauba või teenuse ostmist suhelda online-kauplusega ning pöörduda kaupu vedava transpordiettevõtte poole, et olla kindel poe olemasolus. Turvalise poe tunnusmärkideks on ka kiire klienditeenindus telefoni ja e-posti teel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles