Palts ei lähe homoparaadi tervitama

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Tallinna linnapea Tõnis Palts ei kavatse laupäeval toimuval homoparaadil tervituskõnega esineda, kuna tal on samal ajal plaanis väljasõit Tallinna lahele.

Paraadi üks korraldajaid Lisette Kampus ütles juulis BNS-ile, et homoparaadi korraldajad kavatsevad saata Paltsile kutse tulla üritust kõnega tervitama. Esmaspäevase seisuga sellist kutset Tallinna linnavalitsusse saabunud ei olnud.

«Laupäeva hommikul on mul plaanis väljasõit Tallinna lahele. Kui on ilus ilm, kavatseme filmida merelt Tallinna panoraami. Võimalik, et külastan ka kultuuritehast Kaapelitehdas Helsingis. Õhtupooliku aga kavatsen veeta koos perega,» märkis Palts.

Linnapea sõnul on ta abikaasale ja lastele tiheda töögraafiku tõttu lubamatult vähe aega pühendanud ning ta on lubanud sel nädalavahetusel olla nendega.

Palts ütles, et isegi kui korraldajate kutse peaks viimasel hetkel saabuma, soovib ta paraadil osalejatele meeldivat pidutsemist, kuid ise üritusel ei osale.

Homode rongkäik leiab aset laupäeval kella 16-18 Tallinna vanalinnas.

Paraadi korraldajad kavatsevad liikuda marsruudil Sauna tänav-Müürivahe tänav-Vabaduse väljak-Harjumägi-Lossi plats-Pikk jalg-Pikk tänav-Mündi tänav-Raekoja plats-Viru tänav-Sauna tänav.

Tänavu teist korda korraldatav homoüritus Baltic Moonbow Pride toimub Tallinnas 8.-14. augustini, linna läbiv marss on osa sellest üritusest. Üritusele oodatakse väliskülalisi näiteks Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist.

Tänavu toimus homoparaad esmakordselt ka Riias, kus üritus lõppes käsikähmlusega homoseksualistide ja tõsiusklike vahel.

    Tagasi üles