T, 28.11.2023

Maanteeamet tahab Narva maantee laiendamiseks maid sundvõõrandada

Urmas Seaver
, vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Makett tulevasest Väo liiklussõlmest.
Makett tulevasest Väo liiklussõlmest. Foto: Toomas Huik

Riigi maanteeamet esitas majandus- ja kommunikatsiooniministrile ettepaneku sundvõõrandada maid kahelt eraomanduses olevalt krundilt, et laiendada Narva maanteed Väo-Maardu teelõigus.

Maanteeamet tahab Tallinna-Narva maantee 8,4 kilomeetri pikkuse Väo-Maardu teelõiku laiendada praegusest neljarajalisest kuuerajaliseks ja sinna kolm eritasandilist ristmikku ehitada. Tööd peaksid algama juba sel sügisel ning jõudma lõpule 2012. aastal.

Projekt on plaanis ellu viia kahes etapis: Loo-Maardu lõigu ehitamiseks on juba käimas riigihange ja ehitamine peaks algama sel sügisel ning Väo liiklussõlme ehitus peaks algama tuleval aastal.

Uue tee ja liiklussõlme rajamiseks on maanteeamet maade omandamiseks tehinguid sõlminud kümne kinnistu omanikuga, kolme kinnistu omanikega on läbirääkimised veel pooleli ning veel kahe kinnistu omanikega on läbirääkimised lõppenud, kuid kokkuleppeid ei sündinud.

Maanteeamet taotlebki nüüd ministrilt, et valitsus algataks kahelt Jõelähtme vallas asuvalt kinnistult vajalike maade kättesaamiseks sundvõõrandamised.

Üks kinnistutest on 3,64 hektari suurune, selle omanik on Mati Kloch ja maanteeameti hinnangul on tee jaoks vaja sealt haugata 3 239 ruutmeetri suurune tükk.

Teine kinnistutest on 5,95 hektari suurune, selle omanikeks on Priit Pihelpuu, Reet Kukebal ja tulundusühistu Talismaa ning sealt peab amet vajalikuks ligi 9 700 ruutmeetri sundvõõrandamist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles