Haiged lapsed vajavad uut laseraparaati

Tartu lastefond alustas raha kogumist uue aparaadi ostmiseks, mis on vajalik välimust rikkuvate kaasasündinud kasvajatega laste ravimisel.

Uut laseraparaati vajavad lapsed, kellel esineb kaasasündinud veresoonkoeline anomaalia – erinevat vormi hemangioom, ütles Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondi juhataja Merike Kaunissaare.

Eestis sünnib igal aastal kuni 13 000 last, kellest kolmel kuni neljal protsendil ehk halval juhul kuni poolel tuhandel imikul on hemangioom. Kasvaja rikub lapse välimust, raskematel juhtudel võib aga osutuda ka eluohtlikuks.

Mida aeg edasi, seda murelikumaks muutuvad lastekirurgid.

«Väikeste laste nahapinda moonutavad kasvajad on vaja laseriga kiirelt taanduma sundida,» selgitas Tartu Ülikooli kliinikumi kirurgiakliiniku lastekirurg Karin Varik. «Lastekliinikus on selleks asjatundja ja oskused olemas, aga kahjuks on operatsiooni tegemiseks vajalik aparaat kohe jõudmas oma kasutusaja lõpule.»

Seni on Eestis hemangioomidega sündinud lastele laseraparaadiga ravi antud vaid Tartus. Kliinikumi lastekirurgia osakonnas olev laseraparaat, mida lisaks hemangioomidele kasutatakse veel paljude teistegi hädade ravimiseks, on saadud 1992. aastal humanitaarabina.

Uue, rohkem kui 800 000 krooni maksva aparaadi soetamist saab toetada lastefondile tehtava püsiannetusega, ühekordse annetusega või annetustelefonidele helistades.

Lähemat infot saab lastefondi koduleheküljelt aadressil www.lastefond.ee.

Annetustelefonid

• Helistades 900 5025, annetad 25 krooni.

• Helistades 900 5100, annetad 100 krooni.

• Helistades 900 5500, annetad 500 krooni.

Allikas: Tartu Ülikooli kliinikumi lastefond

Tagasi üles