Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Tobias Angerer: tänavu sakslased ära ei vaju

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tobias Angerer proovis detsembrikuisel maailmakarikaetapil Kanadas Canmore’is, kuidas kauboikaabu pähe sobib.
Tobias Angerer proovis detsembrikuisel maailmakarikaetapil Kanadas Canmore’is, kuidas kauboikaabu pähe sobib. Foto: Reuters

Hooaja esimese poole parima meessuusataja Tobias Angereri kinnitusel on Saksamaa koondislased mullusest talvest õppust võtnud ega taandu talve tippvõistlusel Torino olümpial sarnaselt Oberstdorfi MMiga pjedestaali kõrvale.

Eelmise aasta veebruaris kodustel maailmameistrivõistlustel ei jõudnud hooaja alguses võimsalt tooni andnud Saksa murdmaamehed ühelgi individuaalalal esikuuikusse, terviseprobleemide küüsis vaevelnud koondise liidri Axel Teichmanni hilinenud eneseleidmine tagas lõpuks vaid hõbeda teatevõistluses ja paarissprindis.

«Me ei suutnud tähtsaimateks startideks tippvormi hoida,» möönis sel talvel juba neljal maailmakarikaetapil triumfeerinud 28-aastane Angerer Postimehele. «Tundub, et tegime sellest õiged järeldused ja tänavune hooaeg peaks kulgema teistsuguses võtmes. Olen kindel, et Saksamaa meessuusatajad võitlevad olümpial mitme medali pärast.»

Teichmann tõuseb vormi

«Medalimaterjali» jagub sakslastel küllaga – Angereri ja Teichmanni kõrval on tavadistantsidel teinud häid sõite tunamullune MK-sarja üldvõitja Rene Sommerfeldt, Jens Filbrich ja Andreas Schlütter.

Detsembrikuisel MK-etapil Kanadas Vernonis hõivasid nimetatud topeltjälitussõidus koguni viis esimest kohta. Võistluskarusselli Euroopasse naastes on teised peale Angereri päris tipust taandunud, otsides olümpiamängudeks parimat minekut tugevate treeningutega.

«Ega ma isegi teadnud, millises võistlemisseisundis olen,» rääkis Angerer nädalavahetusel Val di Fiemmes, kus alistas 30 km ühisstardiga vabastiilisõidu lõpumeetritel venelase Jevgeni Dementjevi ja itaallaste kurvastuseks ka Pietro Piller Cottreri.

«Tundsin tugevatest treeningutest väsimust ja eeldasin, et liigun väga raskelt,» jätkas sakslane. «Üllatuslikult tulnud võit oli tähtis eelkõige enesekindluse saamiseks. See näitas, et senine töö on täkkesse läinud. Parimasse vormi tõusmiseks vajan nüüd veel võistlusi ja pean püsima terve.»

Aasta alguses kümmekond päeva kuulsa Val di Fiemme suusakeskuse lähistel, merepinnast 1800 meetri kõrgusel Passo Lavazzes harjutanud sakslased jätsid Otepää etapi vahele.

«Otepäält puudumine tegi natukene tuska – olen nii suvel kui talvel end seal mõnusalt tundnud,» rääkis Angerer. «Aga olümpia eel valivad kõik väga hoolikalt võistlusi, sest tähtsaim on leida aega harjutamiseks. Igal etapil osaledes kurnaksin end veebruarikuuks ära.»

Angereri puhul ilmnes mõningaid kurnatuse märke detsembri viimasel päeval Nove Mestos, kus ta pidi pärast edukat Kanada-turneed leppima 15 km vabatehnikasõidus 35. kohaga.

«Esinesin halvasti ainult viletsate suuskade tõttu,» väitis MK-sarja liider. «Veendusin juba esimesel kilomeetril, et suusad ei libise nii nagu vaja. Poolel maal ütlesin endale: OK, sõidan lõpuni, aga mitte täie jõuga, sest sel pole mõtet. Tervis oli korras ning ka midagi muud tõsist polnud lahti, nagu paljud arvasid.»

See-eest on tervis tänavugi alt vedanud Teichmanni, 2003. aasta 15 km klassikasõidu maailmameistrit, kes haigestus Kanadast naastes.

«Axel vaevles viimastel nädalatel tõesti probleemide küüsis, kuid uskuge mind: olümpial kuulub ta kindlasti suurfavoriitide ringi,» märkis Angerer. «Axeli kõrval võitlevad olümpiamedali pärast ka Jens, Rene, Schlüti ja mina. Meil saab olema väga tugev meeskond.»

Kindlasti on sakslased kullasoosikud teatesõidus ning paljude asjatundjate meelest võiks neile kirkaimad medalid juba praegu kaela riputada. «Seda muidugi mitte,» lausus Angerer. «Teatevõistlus on eriline jõuproov, kus võib alati kõike juhtuda.»

Meeldib topeltjälitussõit

Saksamaa koondislaste tee olümpiale jätkub nädalavahetusel koduse MK-etapiga Oberstdorfis. «Seejärel harjutame kuni Davosi etapini mäestikulaagris Seiser Almis,» selgitas Angerer. «Davosist sõidame tõenäoliselt otse Pragelatosse.»

Olümpiaradadel Pragelatos, kus sportlasi ootavad lisaks hirmu tekitavale kõrgusele (1750 m merepinnast – toim) väga rasked rajad, loodab Angerer kõige enam avaalalt topeltjälitussõidust.

«See on mu meelisala,» tõdes ta. «Kuid tõenäoliselt jahin medalit muudelgi distantsidel, tunnen end ju ühtlaselt kindlalt mõlemas sõiduviisis.»

Kas ka 15 km klassikasõidus, millele panustavad Andrus Veerpalu ja Jaak Mae? «Praegu on täiesti kindel vaid osalemine avaalal,» lausus Angerer. «Hilisema võistluskava paneme paika Seiser Almi laagris.»

Nõudlikud Pragelato rajad paistavad Angererile sobivat – mullusel eelolümpial hõivas ta topeltjälitussõidus viienda koha. «Tõusud ronivad pikalt üles nagu Oberstdorfis või Otepääl, Val di Fiemmele omast vahelduvat reljeefi seal ei näe,» selgitas sakslane. «Tuleb jõuda väga heasse vormi, et neil radadel kiiresti finišisse jõuda.»

Medalisoosik

• Tobias Angerer on sündinud 12. aprillil 1977

• Pikkus 179 cm, kaal 72 kg

• Klubi: SC Vachendorf

• Saavutused: OMi pronks teatesõidus 2002, MMi hõbe teatesõidus 2005, MK-sarjas viis etapivõitu (topeltjälitussõit Falunis 2004, 15 km klassikasõit Kuusamos 2005, topeltjälitussõit Vernonis 2005, 30 km ühisstardiga vabastiilisõit Canmore’is 2005, 30 km ühisstardiga vabastiilisõit Val di Fiemmes 2006)

• Hobid: muusika, internet, tennis, golf

Kommentaarid
Tagasi üles