Q Vara asutajatest vendi kahtlustatakse omastamises

Alo Lillepea

FOTO: Pm

Kinnisvaraäri hiilgeaja tähtfirma Q Vara omanikest vennad Alo ja Ivo Lillepea veetsid öö arestimajas, kui majanduspolitsei nad kolmapäeval kuriteos kahtlustatuna kinni pidas, kirjutab Risto Berendson ajalehes Postimees.

Põhja ringkonnaprokuratuuri teatel kahtlustavad nad Alo Lillepead (33) usalduse kuritarvitamises ja omastamises ning tema venda Ivo Lillepead (35) omastamises.

Milles täpselt omastamine seisneb, kui suur on oletatav kahju ja kui kaua endiste kinnisvaraärimeeste väidetavat kuritegu juba uuritakse, prokuratuur täpsustada ei soovi.

Vendadest ettevõtjad veetsid öö vastu neljapäeva arestimajas, kuid nende edasist vahi alla jätmist ei pidanud prokuratuur vajalikuks.

Buumi ajal Balti riikides hoogsalt tegutsenud, Eesti murdmaasuusakoondist, kettaheitja Gerd Kanterit ja TV 3 tõsielusarja «Naabrist parem» toetanud Q Vara sattus raskustesse pärast kinnisvarakrahhi - peamiselt laenuraha toel laienenud ettevõte sattus oma objektide müügiga raskustesse.

Lisaks Q Varale olid vennad Lillepead seotud põllumajandusettevõttega Väätsa Agro, metsafirmaga Eesti Metsamaakaitse ja fototehnika müügiga tegelenud kauplusteketiga PhotoLux.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles