Tallinna Pedagoogiline Seminar hakkas kaheaastase vaheaja järel taas lapsehoidjaid koolitama, mis on seotud Tallinnas käivituva lapsehoidjateenusega.
Tallinna linnavalitsuse teatel on huvi juunis lõppeva kursuse vastu väga suur ning juba on alanud registreerimine ka järgmisse 25-liikmelisse õpperühma.
Koolitajate üllatuseks tahab kursusel kaasa lüüa palju vanaemasid, kes saavad FIEna hiljem lapsehoidja toetust taotleda. Tallinnas on tänavu määratud toetuseks lapse pealt 1795 krooni. Kokku on linna eelarvest selleks eraldatud 5 miljonit.
Esimese lapsehoidjate kursusega eile tutvunud Tallinna abilinnapea Merike Martison tundis lapsehoidjate koolitamise üle heameelt. «On oluline, et lapsehoidjad saavad korraliku väljaõppe ja kutsetunnistuse,» ütles abilinnapea. «Tingimata tuleks sisse seada lapsehoidjate kontrollivõimalus, sest laste turvalisus peab olema tagatud.»
Koolitust juhtiv pedagoogilise seminari sotsiaaltöö osakonna juhataja Maiu Kauber leidis, et omavalitsused peaksid sisse seadma lapsehoidjate registri, et lastekaitse- või sotsiaaltöötajatel ning lapsevanematel oleks hoidjatest ülevaade.
Lapsehoidja kutseeksamiks valmistamise koolitus kestab 160 tundi ja maksab 2500 krooni. Koolitusel õpitakse juriidikat, töökeskkonna ohutust, lastekaitset, tervishoidu, toitumist, eripedagoogikat ja -psühholoogiat jm.
Käsitletakse ka eakohaseid loovtegevusi ning läbitakse esmaabi väljaõpe. Kursuse läbinud teevad kutseeksami Perekasvatuse Instituudis. (PM)