Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Haapsalu lennuväli kutsub jämmima

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
DJ Randy Katana paistab Airport Jamil kindlasti silma omalaadse trummiderohke visiooniga klubimuusikast.
DJ Randy Katana paistab Airport Jamil kindlasti silma omalaadse trummiderohke visiooniga klubimuusikast. Foto: promo

Haapsalu Kiltsi lennuväljal toimub 28. ja 29. juulil klubimuusika festival Airport Jam 2006. Lisaks maailmakuulsatele DJ-dele saab lennuväljal näha ka kiirendus- ning tuuninguvõistlusi.

Airport Jami kolmel laval astuvad üles DJ-d Scot Project, Marcel Woods, Randy Katana, E-Craig, DJ Choose ja mitmed teised klubimuusika DJ-d.

Marcel Woods on praegu üks kuumemaid sõnu tantsumuusikas ja nõutumaid esinejaid Euroopas. Sel aastal sai tema lugu «Advanced» ühe suurema ja tuntuma siserave’i, «Trance Energy» hümniks. Ühtlasi peab Woods Haapsalus oma sünnipäeva.

Kokku 30 DJ-d

Omalaadse ja trummiderohke visiooniga klubimuusikast astub Airport Jamil üles Randy Katana ning hard-trance’i stiilipuhtust tuleb demonstreerima DJ Scot Project, kes korraldajate sõnul on ka mainekaim nimi esinejate seas.

Kui eelnimetatud on Eestis esmakordselt, siis kordusvisiidi teeb siia Hollandi DJ E-Craig. Lisaks raskele plaadikeerutustööle veedab ta Eestis oma sõpradega ka mõnusalt puhkust.

Lisaks esinevad parimad Eesti DJ-d eesotsas Club Unlimitedi team`iga. Kokku astub festivalilavadel üles 30 DJ-d.

Kahepäevasel festivalil toimub ka rahvusvaheline öine autode kiirendusvõistlus Streetrace’i stiilis, mille auhinnafond on 3000 EURi. Samuti toimub tuuning-autode öine valgusshow ja EMi karika etapp soundivõistluses.

Festivalipaigaks muutub Haapsalu külje all asuv Kiltsi lennuväli esmakordselt. Juba on käimas ettevalmistustööd, et praegu veel üle põlve ulatuva rohu alt saaks välja mõnusad tantsuplatsid ja muuks meelelahutuseks sobilikud paigad.

Et suur töö pelgalt ühekordseks ei jääks, plaanivad korraldajad üritust järgmisel aastal korrata ning luua seega mõnusa suvise traditsiooni.

Kokku saab piduliste kätte 10 tuhande ruutmeetrine territoorium, millel jagub ruumi nii telklaagriks, söögi- ja joogikohtadeks kui pidutsemiseks. Muretsema ei pea ka parkimiskohtade pärast.

Pidu angaarides

Lennuväli teenis Nõukogude ajal Vene sõjaväge, olles suurimaid baase Eestis.

Lennuväljal on tänini säilinud kaks kilomeetrist maandumisrada ning üle kümne betoonangaari, kus vanasti sõjalennukeid hoiti. Kõik see saab nüüd Airport Jami käsutusse.

Festivali piletid on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides üle Eesti. Ühe päeva pilet maksab 175 krooni ning kahe päeva pilet 245 krooni.

Kommentaarid
Tagasi üles