K, 29.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinn ähvardab graafikust maha jäänud tee-ehitajat trahviga

Uwe Gnadenteich
Tallinn ähvardab graafikust maha jäänud tee-ehitajat trahviga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mahtra ja Kivila tänavate remont Lasnamäel pidi esialgse kava kohaselt lõppema 14. augustil. Tänaseks on selge, et valmis ei saada ka septembri esimesel nädalal.
Mahtra ja Kivila tänavate remont Lasnamäel pidi esialgse kava kohaselt lõppema 14. augustil. Tänaseks on selge, et valmis ei saada ka septembri esimesel nädalal. Foto: Peeter Langovits.

Kommunaalametis toimunud nõupidamisel otsustati rakendada töödega jänni jäänud ehitajate suhtes leppetrahve.


Täna hommikul kommunaalametis olnud nõupidamisel andis AS Facio Ehituse juhatuse esimees Toomas Tromp aru Läänemere tee, Kivila tänava, Mahtra tänava, Pelguranna tänava ning Mustakivi asumi kvartalisiseste teede taastusremondi hetkeseisust ning tööde lõpetamise tähtaegadest, vahendas Raepress.

Kuigi vastavalt sõlmitud lepingutele peavad kõik mainitud objektid valmima augusti lõpuks, on ehitaja hinnangul reaalne Mahtra tänava ja Kivila tänava remont lõpetada alles 7. septembriks. Ülejäänud objektid peaksid peatöövõtja hinnangul põhiosas valmima augusti lõpuks.

Kommunaalamet jäi oma nõudmise juurde, et Facio Ehitus peab rakendama täiendavaid abinõusid tööde korraldamisel ning tööd peavad olema lõpetatud enne kooliaasta algust, hiljemalt 31. augustiks. Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul nõuti peatöövõtjalt jalakäijate turvalisuse huvides esmajärjekorras kõnniteede asfalteerimise lõpetamist.

«Töövõtulepingus fikseeritud tähtaegade ületamise eest rakendab Tallinna kommunaalamet vastavalt lepingu tingimustele sanktsioone leppetrahvi sissenõudmise näol,» rõhutas Boroditš. «Linnavalitsus vabandab kõigi linnakodanike ees tekkinud ebamugavuste pärast, mis on seotud üle tähtaegade veninud remonditööde tõttu tänavatel,» lisas abilinnapea

Võimaliku leppetrahvi suurus sõltub sellest, mitu päeva tee-ehitaja tööde lõpetamisega hilineb. Trahvisumma arvutatakse välja pärast seda, kui objekt on tellijale ehk Tallinna linnale üle antud.

Facio Ehituse tegevdirektor Riho Kalve ütles eelmisel nädalal Postimees.ee'le, et linn on tööde venimises ise süüdi, sest andis teed firmale remontimiseks üle 20-30 päeva hiljem.

«Meile anti need objektid oluliselt hiljem üle, kui nad pidi antama,» sõnas Kalve. «Mõne objekti puhul oli see 20 päeva, mõne objekti puhul isegi 30 päeva.»

Märksõnad
Tagasi üles