Skip to footer
Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Jume paremaks

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Artikli foto

Kuidas leida õige jumestuskreem?

Jumestaja ja Cosmopolitani ilutoimetaja Ly Ranne jagab nõuandeid, kuidas valida jumestuskreemi.

Et leida õige tooni ja tekstuuriga meigikreem, tuleb arvestada nii naha tüübi, tooni, aastaaja kui ka vanusega.

- Talveks sobivad paremini katvad ja hooldavamad jumestuskreemid (koostises nt niisutajad, kaitsvad ained, vitamiinid). Suvel võib üle minna kergematele meigikreemidele või ka toonivatele päevakreemidele, suvetoode võiks sisaldada ka päikesekaitsefaktorit. Samas võib soojemal ajal piirduda (päikese)puudriga.

- Noore ja klaari jumega võiks eelistada kergelt katvaid meigi- või toonivaid päevakreeme, ka kortsukeste puhul annavad kergelt katvad meigikreemid parema tulemuse.

- Valikul on oluline seegi, kas teil on kuivem või läikima kippuv ja rasusem nahk. Arvestada tuleks, et talvel on nahk tavaliselt kuivem, suvel rasusem.

Rasusemale nahale ei sobi ohtralt valgustpeegeldavaid osakesi või säratäpikesi sisaldavad kreemid, see jätab nahale rasvase läike. Ka ebatasase ja probleemse (nt akne) nahaga võiks sära ja läikega kreeme vältida.

Läikima kippuvale näole sobivad ideaalselt matistavad jumestuskreemid, mis tasandavad nahka ja ühtlustavad jumet ega too vigu välja – praeguse kosmeetikatööstuse matid kreemid ei kuivata ka nahka ja sobivad kõigile nahatüüpidele.

Kuldreegel on, et kõik, mis särab, läigib ja tugevalt helendab, teeb suuremaks ja võimendab – ka nahavigu.

- Valgustpeegeldavaid osakesi ei pruugi siiski peljata – parajas annuses aitavad need näiteks kortsukesi optiliselt vähendada-peita ja värskendavad jumet.

- Laias laastus jagatakse nahk tooni järgi roosakaks ja kollakaks.

Prantslased soovitavad roosaka jume puhul valida naha toonile sobiv, kergelt roosakas, kollaka naha puhul aga beežikas meigikreem. Et aga sealses kliimas on sooja valgust palju rohkem, sobibki see nõuanne sinna paremini.

Eesti oludesse istub pigem soomlaste nõuanne: roosaka nahatooni korral valige roosasust neutraliseeriv ehk beežil põhjal jumestuskreem, kollakama jume korral aga kergelt roosa varjundiga meigipõhi. Seejuures tuleb leida nahale sobiv toon.

Meie kliimas on palju pimedat aega, mis nagu kontorivalguski on sinakas – see võimendab nii naha roosasust kui ka kollasust. Nii peakski valima meigipõhja, mis aitab üht või teist n-ö tagasi tõmmata.

Soliidses eas daamid, kelle jume on muutunud hallikamaks, valigu kergelt roosakas meigikreem, see lisab jumele värskust.

- Sobiva kreemitooni leidmiseks võiks esmalt kreemi tumedusastme järgi käel hajutades kolm sobivat välja valida. Siis proovida kindlasti näole, sest käe- ja näonaha värv on erinev – kõige õigem on värvi testida lõuajoonel, näo ja kaela üleminekukohal. Ent värvi sobivust tuleks alati hinnata päevavalguses – õues. Poevalgus sööb õiged toonid ära ja võimendab valesid värve.

- Meigikreemi toon sõltub ka aastaajast: suvel, kui nahk päevitunud, võiks eelistada pisut tumedamat, hilissügisel, kui nägu talvevalge, heledamat. Loomulikult ei tohiks kumbki loomulikust jumest oluliselt erineda.

Üleminekul ühest aastaajast teise võib ka ise kahest lemmikjumestuskreemist sobiva värvi kokku segada – seda siiski juhul, kui tegu on sama kosmeetikumiga.

- Peoõhtu jumestuskreemiks sobib sama, mis argipäevalgi. Tähtis on vaid, et see oleks korralikult peale kantud. Näiteks tumedate silmaaluste vm vigade peitmiseks võib kreemi panna ka kaks kihti.

Proovi uut

- Chaneli meigikreemi Teint Innocence kompaktne karbivariant – katab hästi, jättes samas läbikumava ja loomuliku jume. Seda võib kasutada ka nagu peitekreemi ebatasasuste ja tumedate silmaaluste katmiseks, sulandub kenasti nahale.

- Lumene Arctic Aqua tooniv niisutusemulsioon – kerge niisutaja, mis rõhutab ja ühtlustab naha loomulikku tooni, nahapind jääb pehmelt matt.

- Kanebo Sensai Cellular Performance – ideaalne vananemisvastane jumestuskreem 40+ vanuses naisele, katab õhukeselt, annab loomuliku, värske ja ühtlase jume. Sisaldab niisutavaid ja pinguldavaid aineid.

- Guerlaini Fleur de Teint Ultra Mat – pehme kreem katab ühtlaselt, annab veatu ja püsiva mati jume. Valgustpeegeldavad osakesed muudavad halli jume säravamaks, hooldavad ained lisavad nahale elastsust.

- Max Factori Age Renew – katab hästi, sisaldab läbikumavaid osakesi, mis püüavad sooja valgust, muutes jume optiliselt nooremaks, veatumaks ja säravamaks.

Kommentaarid
Tagasi üles