Skip to footer
Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730
Saada vihje

Indrek Soom: Au naistele, kes kõike loevad!

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Indrek Soom

Naisteajakirjade rohkus meediaturul

Naislugejate elu pole kerge. Kui mõni aasta tagasi tekitas isegi Cosmopolitani lugemislauale mahtumine kahtlusi, siis Naisteleht ja Naised ajasid pealt jahtuma hakanud supi taas segi. Ja ega Meie Peregi pole kellelegi muule kui eelkõige (tulevikus) pereemadest naistele. Eks see nimekiri täieneb veelgi.

Miks ikkagi ainult naistele? Ons meeste sotsiaalne ja moraalne kohustus igasugu arveid tasuda tõesti nii rõhuv, et neile pole mõtet ajakirju teha – niikuinii ei jõua nad neid osta või neis olevatele reklaamidele reageerida? Nali naljaks, aga ehk ongi äriliselt nutikam naistele panustada. On ju nad peenekoelisemad ja meeste tahumatu faktijanuga võrreldes n-ö ilukirjandusele avatumad.

Iga kord kui mõni uus ajakiri lauale potsatab, imestan siiralt, kaua võib või kuhu edasi. Esmaspäeval sirvid Just!-i, teisipäeval Kroonikat. Reedel leiad lauanurgalt kaks peaaegu ühesugust ajakirja Naisteleht ja Naised – kumb kumma seekord üle trumpab. Rääkimata kümmekonnast kuukirjast, mis lugemisoskusega plikale kuni väärika vanuseni truult teed näitavad.

Naised aga peavad vastu ja väärivad austust! Statistika järgi loeb kodu- ja naisteajakirju ligi 70 protsenti 15–74-aastastest naistest. Meestele mõeldud Klubi ning FHM koos seltskonna-, tehnika- ja autoajakirjadega on aga eelmainitud vanusegrupis üksnes ligi 37 protsendi meeste lugemismenüüs.

Kas oleme tõesti rumalad, et nii vähe loeme? Aga pole ka midagi lugeda. Hobujõudude, õllenaljade ja poolpaljaste naiste piltide aeg saab igal tavalisemal mehel ehk kusagil kahekümnendate lõpus läbi. Mitte et autod, õlu ja naised ei meeldiks, aga lugemine nende asjadega päriselt tegelemist ei asenda.

Õnneks naistele meeldib lugeda (ja seda omavahel arutada). Nii jääb ka meestel omaette olemiseks ning asjadega päriselt tegelemiseks rohkem aega. Muide, kolmapäev, neljapäev ja laupäev on veel nädalakirjade ilmumisest priid. Pühapäev võiks vabaks jääda, et naised pärast meestele rasket laupäeva tagasi anda!

Kommentaarid
Tagasi üles