E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu Ülikool saab taas oma tekli

Mirjam Mäekivi
Facebook
Comments
Tartu Ülikooli tekkel
Tartu Ülikooli tekkel Foto: Tartu Ülikool

Tartu Ülikool taastas ametlikult ülikooli tekli, mis oli kasutusel juba esimese Eesti Vabariigi ajal.

Tekli statuudi kinnitas 6. juulil Tartu Ülikooli rektor professor Alar Karis. Siiani oli Tartu Ülikool ainus Eesti ülikool, millel polnud oma teklit, teatas TÜ pressiesindaja.

Ametliku tekli taastamise eestvedajaks oli Tartu Ülikooli üliõpilaskonna sihtasutus. Selle esimehe Priit Lombi sõnul on tegemist valgepõhjalise musta triibuga tekliga, mida kasutavad ka Soome ja Rootsi üliõpilaskonnad.

«Põhjamaadega sarnase traditsiooni valimine tulenes soovist sarnaneda Skandinaaviamaade, mitte Saksa kultuuriruumiga,» põhjendas Lomp ülikooli omaaegset teklivalikut.

Tekli esiosal on valge tikandina TÜ märk. Iga tekkel kannab identifitseerimisnumbrit, mis seob kindla tekli vaid ühe kandjaga.

Esimese tekli omanikuks saab rektor, järgmisena kingitakse teklid kõikidele TÜ nõukogu liikmetele. Tekli aktiivne müügikampaania algab 3. septembril Tartu raekoja platsil toimuva koolialguse kontserdiga.

Õigus ülikooli teklit taotleda on TÜ üliõpilastel, vilistlastel, õppejõududel, teadustöötajatel, auliikmetel, audoktoritel, emeriitprofessoritel, emeriitdotsentidel ja ülikoolis professorina töötanud isikutel.

Tekli saanud inimesed võivad peakatet kanda tähtajatult.

Erandkorras väljastatakse ülikooli tekkel ja antakse selle kandmise õigus ka põhjendatud taotluse alusel ka ülikooli ees märkimisväärseid teeneid omavatele isikutele üliõpilaskonna sihtasutuse nõukogu otsusel.

Tekkel hakkab maksma 275 krooni ja seda saab tellida TÜ üliõpilasesindusest (Ülikooli 18b). Esimesed 50 teklit valmivad plaanide kohaselt augusti lõpuks.

Facebook
Comments
Tagasi üles