Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Mälumäng

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

1. Ivo Schenkenberg oli kultusfilmis «Viimne reliikvia» üsnagi negatiivne tegelane. Tegelikult oli see Eduard Bornhöhe sule abil tuntuks saanud ajalooline isik tubli sõjamees ning tänapäeva mõistes päästeteenistuse spetsialist, kelle hoole all oli Tallinna tulekahjude ärahoidmine. Eraelus oli ta aga hinnatud ametimees. Kes oli Schenkenberg ametilt? Seda ametit oli pidanud ka ta isa.


2. Millega on Nõukogude Liidu ajalukku läinud armeenlane Gabriel Urekl­jan?


3. See keemiline element on esimene ja ainus, mis on saanud nime elemendi avastamise hetkel elus oleva inimese järgi. Mis element?


4. Selle kirjandusteose alapealkirjaks on «Literatuur vanadele troppidele». Teose üheks motoks on tekst Matteuse evangeeliumist: «Inimest ei rüveta see, mis ta suust sisse läheb, vaid see, mis suust välja tuleb, see rüvetab inimest.» Raamatu on küljendanud OÜ Rapiidne Rott. Mis teos?


5. Ülemaailmne organisatsioon Delta Kappa Gamma Society International asutati 1929. aastal Ameerika Ühendriikides, asutajaks Annie Webb Blanton. Esimese Euroopa riigina ühines organisatsiooniga Norra (1970), järgnesid Rootsi (1972), Soome (1974) jt. Tänavu 8. märtsil avati rahvusraamatukogus esimene allorganisatsioon Eestis. Keda see organisatsioon ühendab?



Vastused: 1. Mündimeister. 2. Oli Nõukogude Liidu riigihümni üks sõnade autoreid, pseudonüüm El-Registan. 3. Seaborgium. Glenn T. Seaborgi järgi. 4. Mihkel Mutt «Kõrtsikammija». 5. Naisi – haridustöötajaid.

Kommentaarid
Tagasi üles