Skip to footer
Päevatoimetaja:
Tarvo Madsen
Saada vihje

Elektrišokirelv jõuab politsei arsenali

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elektrišokiseade

Võimuerakondade häältega seadustas riigikogu eile Eestis elektrišokirelva ehk taseri kasutamise. Elektrišokirelva kasutamise reeglid lülitas parlament pronks­öö seaduse all tuntust kogunud politseiseaduse muutmisseadusesse, mille poolt hääletas 58 ja vastu 30 saadikut. Enim vastasseisu kogunud siseministeeriumi plaan legaliseerida taser saab teoks pehmemal kujul.

Kui algtekst pani elektrišokirelva võrdsele pulgale kumminuiaga, siis uued sätted samastavad ta sisuliselt tulirelvaga. Politseinik tohib taseri käiku lasta kuritegeliku ründe tõkestamisel, kui on ohus teise inimese või tema enda elu, relvastatud kurjategija kinnipidamisel, samuti pantvangi vabastamisel ja avaliku korra kaitsel, kui on vaja tõrjuda grupiviisilist või relvastatud kallaletungi.



Õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher ennustas, et taserid jõuavad politsei relvastusse 2009. või 2010. aastal. «Selliste relvade hankimist ei ole veel ette võetud ja nende hinnad ei ole  väiksed,» sõnas Vaher.



Elektrišokirelvale eluõiguse andmist arvustas teravalt Keskerakond. Endine siseminister Kalle Laanet tõi näiteks Kanada ja USA, kus see on surmanud sadu kinnipeetavaid.



Samas jõudis seadusesse reformierakondlase Silver Meikari ettepanekul punkt, mis lubab avalikke koosolekuid korraldada senise seitsmepäevase etteteatamise asemel vaid kahetunnise etteteatamisega. Suurematest meeleavaldustest tuleb teavitada neli päeva ette.

Kommentaarid
Tagasi üles