N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rong sõitis Balti jaamas perroonile

Urmas Seaver
Rong sõitis Balti jaamas perroonile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rong sõitis Balti jaamas rööbastelt maha.
Rong sõitis Balti jaamas rööbastelt maha. Foto: Mihkel Maripuu

Reisirong ei saanud Balti jaamas pidama, sõitis rööbastelt maha perroonile ning otsa ka seal seisnud autole.

Rong sõitis 2-3 meetri jagu üle jaamas lõppenud rööbaste ning õnnetus juhtus umbes kell 15.25

Go Groupi kommunikatsioonijuht Silvia Pärmann ütles, et tegemist oli nende firma Tallinn-Moskva rongiga ning rong oli sõitnud depoost Balti jaama, et kella 17 paiku koos reisijatega Moskva suunas liikuma hakata.

«Ma ei tea praegu, mis oli õnnetuse põhjuseks, ilmselt oli tegemist tehnilise põhjusega,» lausus Pärmann. Ta märkis, et keegi õnnetuses vigastada ei saanud, sest tõenäoliselt oli rongi liikumise kiirus väga väike.

Pärmanni sõnul olid rongis lisaks juhile ka vagunisaatjad. Ta lausus, et veduri taga olnud vagunid lähevad praegu tehnilisse kontrolli ning kui nendega on kõik korras, väljub rong uue veduriga.

Pärmann ütles kell 16.35, et praegu käib Balti jaamas kütusereostuse likvideerimine, mis teelt maha sõitnud vedurist välja voolas. Ta lausus, et vagunid on õnnetuse põhjustanud veduri tagant praegu lahti haagitud ja üle kontrollitud ning need on korras.

«Hetkel ei oska praegu täpselt öelda, et mis kell Moskva rong väljub, ilmset see hilineb,» märkis Pärmann. Ta lisas, et praegu oodatakse uut vedurit, mille taha vagunid haakida ja mis uuelt teelt väljub.

Samuti märkis Pärmann, et oodatakse ka Tapalt välja sõitnud päästerongi, et õnnetuse põhjustanud vedur ära vedada. Ta lausus, et õnnetuse põhjust praegu ei teata.

«Tehniline ekspertiis võtab aega,» tõdes Pärmann. «Lõplik raport valmib kahe nädala pärast, kuid ilmselt oskame juba varem öelda, et mis võis õnnetuse põhjustada.»

Kell 17.05 ütles Pärmann, et Moskva rong väljub 17.42. Ta märkis, et uus vedur on kohal ning enamik reisijaid on juba rongi peale läinud. Algselt pidi rong välja sõitma kell 17.10.

Pärmanni sõnul käivad mahasõitnud veduri ümber endiselt koristustööd, samuti pumbatakse välja kütus, mis veduris oli. Ta lisas, et peatselt peaks Balti jaama saabuma ka päästerong, mis mahasõitnud veduri ära viib.

Tagasi üles