Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Haapsalu sall meelitas Uus-Meremaa käsitöömeistri Eestisse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Haapsalu salli pakend.
Haapsalu salli pakend. Foto: Haapsalu LV

Huvi Haapsalu salli kudumise vastu meelitas Eestisse maailmas tuntud Uus-Meremaa käsitöömeistri ja mitme pitsiraamatu autori Margaret Stove.

Uus–Meremaalt pärit ja mitme pitsiraamatu autor Stove külastas Haapsalut, et tutvuda kohapeal Haapsalu salli ajaloo ja kudumisega, kirjutab Lääne Elu.

Stove tutvus läinud nädalal Haapsalu salli ajalooga kohalikus muuseumis ja Ehte käsitöökoja sallimuuseumis ning kohtus ka sallimeistri Linda Elgasega ja vaatas, kuidas too pitsi kudus.

Haapsalu sallist kuulis naine ameeriklannalt Nancy Bushilt, kes on mitu korda Haapsalus käinud kohaliku salli tegemist uurimas ja kel on sel teemal raamat pooleli.

Paljude maade pitskoekirju uurinud käsitöömeistril on pooleli reisiraamat, mis räägib eri maade koekirjadest.

Margaret Stove on 1982. aastal kudunud pitsrätiku ka kümnekuisele Suurbritannia prints Williamile.


 

Kommentaarid
Tagasi üles