Ringkonnakohus hakkab arutama Anders Tsahkna süüasja

Anders Tsahkna

FOTO: Egert Kamenik

Harju maakohtu otsusel võltsimises süüdi jäänud ärimehe ja sotsiaalministri reformierakondlasest eksnõuniku Anders Tsahkna süüasi jõuab esmaspäeval arutlusele Tallinna ringkonnakohtusse.

Maakohtu otsusele esitasid apellatsioonkaebuse nii riigiprokurör kui ka kaitsja, kellest esimene taotleb Tsahkna süüdimõistmist ka korruptsiooniga seotud episoodides, teine aga soovib täielikku õigeksmõistmist.

Harju maakohus mõistis tänavu jaanuari keskel Tsahkna oodatult õigeks mõjuvõimuga kauplemises, kuna tulenevalt riigikohtu lahendist loobus prokuratuur sellest süüdistusest. Ühtlasi mõistis kohus Tsahkna õigeks pistise võtmises, kuid ta jäi süüdi dokumentide võltsimises ja nende kasutamises. Selle eest määras kohus Tsahknale neljakuulise tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus oli eelnevalt nõudnud Tsahknale poolteise aasta pikkust tingimisi vangistust kolmeaastase katseajaga.

Juriidilise isikuna kohtu all oleva Balti Radiodiagnostika OÜ mõistis kohus süüdi dokumentide võltsimist puudutavates episoodides ning määras firmale rahalise karistuse 5000 euro ulatuses. Prokurör oli eelnevalt nõudnud tuhande euro võrra suuremat karistust.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi kasutas Anders Tsahkna sotsiaalministri nõuniku ametikohal töötades korduvalt ebaseaduslikult ära oma ametikohast tulenevat mõjuvõimu ning mõjutas erinevaid sotsiaalministeeriumi ametnikke ning koostööpartnereid tegema tema enda või tema sugulaste ja tuttavate jaoks soodsaid otsuseid ning tehinguid.

Tsahkna end süüdi ei tunnistanud.

Tagasi üles