P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juristid kutsuvad taas parlamenti korrastama parteide rahastamist

Karin Kangro
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Riigikogu.
Riigikogu. Foto: Peeter Langovits / Postimees

Eesti Juristide Liit kutsub riigikogu seadma täna algava poliitikahooaja prioriteediks erakondade rahastamise ja selle järelevalve korrastamist.

Juristide liidu tegevpresident Tiina Sepa märkis sügisistungjärgu avaistungi eel riigikogule saadetud pöördumises, et lisaks järgmise aasta riigieelarve vastuvõtmisele on parlamendil ees palju seadusloometööd, mille puhul on tähtis eristada olulist vähemolulisest ja tunnetada rahva ootusi.

Sepa märkis, et pärast vaimustusega alanud Rahvakogu on erakondi puudutavad ettepanekud sumbunud Toompea koridoridesse ning lootusetunne on asendumas rahva pettumusega. «Me ei saa lubada, et kõrgeima rahvaesinduse autoriteet on langenud tema enda rahva silmis lubamatult madalale parlamendierakondade soovimatuse tõttu teemaga tegeleda ausalt, kiirelt ja tulemuslikult. Aeg möödub, uued teemad tulevad peale ning varsti ei mäletatagi, milles need rahastamisprobleemid seisnesid,» lausus ta.

Vabakond ei ole seda tema sõnul aga unustanud ja nõuab riigikogult jätkuvalt tegusid. Parlamendi usaldusväärsust aitab juristide hinnangul taastada riigikogu liikmete eetikakoodeksi ja lobireeglite kehtestamine, mida on küll lubatud, kuid pole seni samuti tehtud, lisas Sepa.

Juristide liit kutsus parlamenti erakondade rahastamist ja järelevalvet korrastama ka aasta eest tehtud pöördumises.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles