Päevatoimetaja:
Anu Viita-Neuhaus
Saada vihje

Palm pihuarvuti on saanud omale esimese viiruse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üha suurenev pihuarvutite arv ja nende ühendamine internetti on teinud soodsaks viiruste leviku selles keskkonnas, esimeseks Palm pihuarvuti viiruseks on Trooja hobune nimega Liberty Emulator, teatab arvutimaailma uudiskiri.

Sarnaselt kreeklaste poolt ehitatud Trooja hobusega, on ka seda laadi tarkvara selline, mis peidab oma ilusa ja kasuliku pinna all tegelikult ohtlikku viirust. Palm keskkonda ähvardav Trooja hobune väidab end olevat täiend Palm pihuarvutitele mõeldud tarkvarale Liberty ja satub pihuarvutisse sünkroniseerimisprotsessi ajal. Suurem osa viiruste tõrjeks mõeldud tooteid suudavad juba Liberty Emulatorit tuvastada ja kahjutuks teha. liberty võimaldab Palm pihuarvutil mängida Nintendo Gameboy elektronmängule mõeldud mänge.

Juhuslik viirus? Vaevalt...

Huvitav on aga see, et esimene viirus ilmus välja kõigest loetud päevad peale seda, kui McAfee teatas esimesest pihuarvutitele mõeldud viirusetõrjetarkvarast. Samuti on Nintendo kohtuvaidluses Liberty loojatega ning võitleb ägedalt oma elektronmängu positsiooni pärast turul. Kas tõesti tegi selle viiruse keegi sõltumatu osapool? Vähe usutav ... Ja tegelikult ei ole veel teada ühtegi juhtumit kus mõni pihuarvuti oleks nakatunud.

Kommentaarid
Tagasi üles